Jõgeva linnas toimuv laulu-ja tantsupäev saab festivali mõõtmed

Tuleva aasta 31. mail toimub Jõgeva linnas Jõgevamaa laulu- ja tantsupäev, millele on plaanis mitmesuguste silmaringi avardavate ja meeldivat ajaviidet pakkuvate ettevõtmistega festivali mõõtmed anda.

Möödunud reedel peetud nõupidamisel tegid Jõgevamaa Omavalitsuste Liidu, Jõgeva maavalitsuse, Rahvakultuuri Keskuse, Jõgeva linnavalitsuse ja Jõgeva kultuurikeskuse esindajad otsuse korraldada  meie maakonna 2014. aasta laulu-ja tantsupäev Jõgeva linnas.

 

Huvi tundis Jõgeva linn

“Jõgevamaa Omavalitsuste Liidu juhatuse koosolekul peeti mõttekaks viia maakondlik laulu- ja tantsupäev läbi ühes paigas tervikliku sündmusena. Oluline oli ka see, et leiduks meeskond, kes soovib pidu korraldada. Jõgeva linnavalitsus ja kultuuriringkonnad on näidanud üles huvi korraldada kõnealune kultuurisündmus Jõgeval,” ütles Jõgevamaa Omavalitsuste Liidu tegevdirektor Raivo Suni.

Maavalitsuse haridus- ja sotsiaalosakonna kultuuri- ja noorsootöö peaspetsialisti Tiina Tegelmanni eestvedamisel toimunud aruteludel lepiti kokku, et lauldakse Piiri pargis ja tantsitakse Jõgeva põhikooli (endine Jõgeva ühisgümnaasiumi maja ) staadionil.

 

Õpitoad ja tänavakohvikud

“Esinema on oodatud kõik Jõgevamaa koorid ja tantsurühmad, puhkpilliorkestrid ja rahvapillimängijad. Kavas on kujundada laulu- ja tantsupäeva toimumispiirkond õpitubade alaks, kus  saab oma ala meistritelt õppida käsitööoskusi ning avatud on ka tänavakohvikud. Selliste ja muudegi silmaringi avardavate ja huvitavat ajaviidet pakkuvate ettevõtmistega kavatseme anda sündmusele rahvakultuuri festivali mõõtmed,” ütles Jõgevamaa rahvakultuuri spetsialist Pille Tutt.

“Ürituse kordaminekusse annab põhjust uskuda koorijuht Maret Oja, tantsuõpetaja Sirje Kiisi ja teistegi maakonna tunnustatud kultuuritegijate loodetav kaasalöömine organiseerimises. Kindlasti on laulu- ja tantsupäeva läbiviimine ka huvitavaks väljakutseks Jõgeva kultuurikeskuse uuele juhatajale Ainar Ojasaarele ja kunstilisele juhile Marika Järvetile,” lisas ta.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus