Jõgeva linnas selgusid edukamad ettevõtjad

Ettevõtluskonkursil osalemiseks tuli Jõgeva firmadel või füüsilisest isikust ettevõtjatel teatada linnavalitsusele andmed viimaste aastate majandustegevusest. Informeerida tuli töötajate arvust 2004. ja 2005. aastal, 2005. aastal põhivarasse tehtud investeeringutest ja realiseerimise netokäibest kroonides ülemöödunud ja möödunud aastal. Teavet hindas ja analüüsis komisjon, mille esimeheks abilinnapea Aare Olgo, liikmeteks Jõgeva linnavalitsuse liige Kristiina Kask, Jõgeva linnavalitsuse majanduse peaspetsialist Aime Ründva, Jõgeva linnavolikogu majandusarengu komisjoni esimees Heli Raevald ning Jõgeva Maksu- ja Tollibüroo juhataja Anu Kaste. Ettevõtteid hinnati kolmes grupis, lähtudes töötajate arvust.

30 ja enama töötajaga ettevõtetest pälvis esikoha ja tiitli ?Jõgeva aasta ettevõtja 2005? Jõgeva Majandusühistu (94 punkti), kes on ühtlasi kõige enam uusi töökohti loonud ettevõte ? töökohti on juurde tulnud 11. ?Raskusi tekitab tööjõupuudus. Väga palju uusi töökohti pole me loonud, kuid mõned siiski. Enamus meie inimesi töötab kaubanduse alal ja me eeldame neil vastava kutsetunnistuse olemasolu. Vaadates tulevikku, tahame ajaga kaasa käia ja ettevõtet kaasajastada. Põhiülesandeks peame ikka hea kaubandusteenuse osutamist,” rääkis JMÜ juhatuse esimees Toomas Vahur. Teiseks tuli selles grupis teede remontimise ja hooldamisega tegelev AS Vooremaa Teed (89 punkti), kolmandaks puidutööstusfirma AS Valmeco (86 punkti)

10-29 töötajaga ettevõtetest võitis konkursi vanametalli kogumisega tegelev ettevõtte, 2000. aastal tegevust alustanud Eesti Metall OÜ (93 punkti), kes 2005. aasta Äripäeva TOP-is teise koha pälvis. Teise koha sai puitu töötlev osaühing Belander Grupp (90 punkti), kolmanda põllumajandusmasinate ja seadmete müügile spetsialiseerunud osaühing Avaks (84 punkti).

1-9 töötajaga ettevõtete alagrupis saavutas esikoha arvutifirma OÜ BitBoard (95,5 punkti). ?Oleme sellistel konkurssidel ennegi osalenud. Esimesel aastal jäime kolmandaks, teisel teiseks ja nüüd võitsime siis esikoha. Sellised konkursid võimaldavad end firmadel avalikkusele paremini tutvustada,” ütles osaühingu juhatuse liige Küllo Piibe. ?Firma lähima aja suurimaks saavutuseks peame aga oma kaupluse avamist Tartus. Veel tänavu plaanime avada kaupluse ka Tallinnas, tuleval aastal aga Pärnus,” teatas firma juhataja Ants Õnne.

Teine koht kuulus kaubandusfirmale OÜ Marike Hulgi (93 punkti) ja kolmas tavanditeenindajale OÜ Rosett (83 punkti).

Suurimaks investeerijaks tunnistati Valmeco AS, kes kulutas katlamaja ümberehituseks, teede ja platside ehituseks ning seadmete soetamiseks kokku

4 891 387 krooni.

“Jõgeva linnavalitsus peab oluliseks kaasa aidata sellele, et ettevõtlus linnas järjest edukamaks ja populaarsemaks muutuks. Tugev majandus on aluspõhi ka paljude sotsiaalsete probleemide lahendamisele. On hea meel, et Jõgeval leidub ettevõtteid, kus luuakse uusi töökohti ja suudetakse investeerida. Ühtlasi tänan kõiki linna firmasid ja füüsilisest isikust ettevõtjaid, kes oma andmed konkursile esitasid,? ütles ettevõtluskonkursi komisjoni esimees, abilinnapea Aare Olgo.

Elanike täidetud ankeetide põhjal selgitati aga teist aastat järjest välja Hea teeninduskultuuriga ettevõte. Küsitlusele laekus kokku 142 ettepanekut.

Ära oli märgitud kokku 53 Jõgeva linnas kaupu või teenuseid müüvat ettevõtet, neist kolm parimat olid kauplus “KSK Kaubakeskus”, ilusalong “Duaal” ja SEB Eesti Ühispanga Jõgeva kontor.

?Meie eesmärgiks on sõbralik ja asjatundlik teenindamine. Soovime, et meie külastajad ikka tagasi tulla soovivad. Kauplusel on kujunenud traditsiooniks mitmesugused üllatused oma klientidele,? ütles KSK Kaubakeskuse juhataja Lydia Svjatõseva.

Ettevõtluskonkursi võitjate ja hea teeninduskultuuriga ettevõtete pidulik autasustamine toimub laupäeval, 27. mail kell 10 Jõgeva linnavalitsuse ees.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus