Jõgeva linnas ja vallas peeti pühapäeval lumepäeva

Pühapäeval oli Kuremaa terviseradadel Jõgeva linna ja valla ühise EL terviseprojekti raames järjekordne vahva ettevõtmine – lumepäev suusatamise, kelgutamise ja isegi kelgukoertega.

Osalejaid kogunes vaatamata külmale ilmale paari tunni jooksul üle saja. Lisaks veel arvukalt lapsi, kellele Rait Kalda kelgumäel mõnusat müttamist korraldas.

Ligi pooled osalejatest teatasid meile ka oma läbitud tervisekilomeetrid ja keskmiselt läbis igaüks 10 kilomeetrit. Selgusid ka kõige spordilembesemad kollektiivid – Jõgeva Sordiaretuse Instituut, kelle 11 töötajat kogusid kokku ligi 150 kilomeetrit, Luua Metsanduskool, keda esindav üks tubli suusapere kogusid neljakesi kokku üle 100 kilomeetri ja Jalgrattaklubi “Vooremaa Centrum”, kelle arvukas meeskond jäi ka veel pärast ürituse lõppu rajale üha uusi ringe tegema. Kokku kogusid nad kindlasti üle 200 kilomeetri

Erilist tunnustust väärivad need vaprad, kes pärast laupäeval krõbedas pakases läbitud Viru maratoni (42 km!) tulid pühapäeval ka veel Kuremaale – tõelise spordimehe hing ei raatsi ju ühtki päeva vahele jätta. Need olid Mati Koppel, Tiina Säälik, Vello Ründva ja Karl Oissar.

Üritusele lisasid värvi ka väga sõbralikud ja energilised Jõgeva politsei koerad, kes suure innuga kelke vedasid.

Tänud päevajuht Andres Niinemäele, helitehnikaga varustajale ja toredate karikate autorile Aimur Sääritsale, ürituse läbiviimisel mind abistanud Marika Pravele, kelguvõistluste korraldamise eest Rait Kaldale, rajameister Andres Lippurile ning Uuno Laulule. Ja loomulikult tänud Euroopa Sotsiaalfondile. Järgmine analoogne üritus tuleb Kuremaa terviseradadel juba veebruaris.

i

ERKI TEDER, projektijuht

blog comments powered by Disqus