Jõgeva linnaraamatukogus on uus fotonäitus

     

Esmaspäeval Jõgeva linnaraamatukogu lugemissaalis avatud Johannes Haava fotonäitusel „Jõgevamaa kaunimad kohad” on vaadata üle paarikümne foto nii loodusest kui ka ajaloolistest ja kultuuriloolistest hoonetest.

Johannes Haav on toonud oma personaalnäitusele 21 fotot, millest 19 on formaadis A3, kaks aga eriti suuremõõtmelist,  mille pikem külg üle meetri.  

„Ainulaadse loodusega Jõgevamaa pakub fotografeerimiseks lõpmatuid võimalusi. Oli üsna keeruline otsustada, missuguseid pilte näitusele valida.

Pärast põhjalikku arupidamist iseendaga  leidsin, et kindlasti peavad seal olema fotod Peipsi äärsest piirkonnast, Vooremaa maastikust, Endla ja Alam-Pedja looduskaitsealadest, Põltsamaa ja Laiuse lossivaremetest, Puurmani ja Luua mõisahoonest,” rääkis Haav.

Eriti huvitavaks peab näituse autor ise ülisuurte mõõtmetega fotot Mustveest. „Sellel fotol on jäädvustatud Mustvee linna geograafiline asend suuruselt  Euroopa  neljanda veekogu  Peipsi järve suhtes  ja maantee, kus korraldatakse Kalevipoja rulluisumaratone,” lausus ta.

Fotonäitus „Jõgevamaa kaunimad kohad“ jääb Jõgeva linnaraamatukokku kuuks ajaks.

„Olen meelsasti valmis oma fotode juures  ka selgitusi jagama ja kui on huvi, võin näituse edaspidi ka mujale tuua,” kinnitas Johannes Haav.

iii

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus