Jõgeva linnapeaks valiti tagasi Kalmer Lain

Eilsel Jõgeva linnavolikogu istungil valiti linnapeaks kümne poolthäälega senine omavalitsusjuht Kalmer Lain. Volikogu kinnitas ka linnavalitsuse,  kuhu lisaks linnapeale kuuluvad abilinnpea Mihkel Kübar, ettevõtjad Kalle Pint ja  Terje Hein.

iii

Kalmer Laini esitas Reformierakonna nimel linnapeakandidaadiks volikogu esimees Meelis Pauklin.

Kümne volikogu liikme poolthääled saanud Lain märkis, et kavatseb linna juhtida Reformierakonna ning Isamaa ja Res Publica Liidu koalitsioonilepingu juhtlausest lähtudes armastusega ja väärtusi hindavalt.

“Üheks keerulisemaks ülesandeks kujuneb lähiajal tuleva aasta eelarve koostamine.  Töötame aga selle nimel, et linn saaks eelarve, mis vastaks kodanike huvidele,“ lausus ta.

Volikogusse kuuluv Isamaa ja Res Publica Liidu liige Jõgeva Gümnaasiumi direktor Taisto Liivandi märkis, et on veendunud selles, et Kalmer Lain suudab edukalt ellu viia eesmärke, mida koalitsioon  oluliseks peab.

“Loodan, et linnapea aitab koos oma meeskonnaga kaasa Jõgeva lasteaedade säilimisele ja  arenemisele,“ ütles lasteaed Karikakar õpetaja Liisi Poom, kes oli ka häältelugemiskomisjoni sekretäriks ja jaotas volikogu liikmetele hääletussedeleid.

Kalmer Lain esitas oma ettepaneku moodustada linnavalitsus, kuhu lisaks linnapeale kuuluksid ka abilinnapea Mihkel Kübar, Kalle Pint ning Terje Hein. 

Jõgeva senine abilinnapea Aare Olgo küsis Kalle Pindilt, kas kuulumine Jõgeva linnavalitsusse ja tegevus firma Jõgeva Veevärk juhatuses pole omavahel vastuolus. “Arvatavasti ei hakka ma osalema Jõgeva Veevärgiga seotud küsimuste hääletamisel,“ teatas Pint. 

Linnavalitsuse koosseisu hääletamisel said Mihkel Kübar ja Terje Hein 15 ning Kalmer Lain ja Kalle Pint 10 poolthäält.

Koalitsioonilepingu allkirjastasid Reformierakond ning Isamaa ja Res Publica Liit 2. novembril.

Reformierakond ning IRL sõlmisid eelkokkulepe Jõgeva linnas võimuliidu moodustamiseks juba valimisööl.

Reformierakond sai 18. oktoobri valimistel Jõgeva linnavolikogus kaheksa, Keskerakond viis ning Isamaa ja Res Publica Liit ja Rahvaliit kumbki kolm kohta.

iii

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus