Jõgeva linnapäevad pakuvad mitmekülgset meelelahutust

Linnapäevade üritused algavad tegelikult juba täna. Ametlikult kuulutatakse maakonnakeskuse 69. aastapäevale pühendatud kultuuri- ja spordisündmus avatuks reedel, kui algavad ka Kesk-Eesti mess ja Jõgevamaa Kevadlaat. Teiste nimekate tegelaste hulgas on avatseremooniale oodata ka linna ühte sümbolit Jõuluvana. “Jõuluvana on talvisest tööst veidi puhanud ja valmis taas rahvale mõned head sõnad ütlema ja lehvitama,” ütles jõulutaadi esindaja, Jõgeva kultuurikeskuse juhataja Airi Rütter.

Reedene päev lõpeb noortepeoga messitelgis, kus mängivad ansamblid Ska Faktor “, “TIC” ning “Maleklubi”.

Laupäeva hommikul kutsuvad linnapea Viktor Svjatõsev ja linnavolikogu esimees Ants Prii kõiki linnavalitsuse hoone ette hommikukohvi jooma ja sünnipäevatorti sööma. Kostitamisele järgneb edukamate ettevõtete autasustamine. “Ettevõtjate paremusjärjestus koostati seekord linna laekuva tulumaksu suuruse põhjal. Samuti premeerime kolme teenindusettevõtet, keda elanikud küsitluses kõige kliendisõbralikumaks tunnistasid, ” ütles Viktor Svjatõsev. “Linnapäevadel selguvad ka majandus ja omavalitsusinimeste sportlikud võimed. Ettevõtjate ja linnavolikogu esindajate meeskonnad võistlevad postkontori ja kaubahalli vahelisel alal tänavahokis. Kavakohaselt löövad mängus kaasa ka külalissportlased Jõgeva sõpruslinnadest Keuruust ja Kaarinast,” märkis linnapea.

Kõige atraktiivsemaks ja jõulisemaks spordisündmuseks on aga kahtlemata Eesti meistrivõistlused sumos meestele, naistele ja lastele, mis toimuvad ilusa ilmaga linnavalitsuse maja esisel platsil ja vihma korral spordikeskuses Virtus. Sumo päritolumaad silmas pidades on see turniir justkui järelkajaks Jaapani keisri Eesti-visiidile.

Jõgeva linnapäevadele annab märkimisväärset tooni ka puhkpillimuusika. “Laupäeva hommikutundidel sõidab veoautokastis ühest linnajaost teise Jõgeva puhkpilliorkester, mängides reibast muusikat, mis on ühtlasi kutse tulla sünnipäevatorti sööma. “Õhtul oodatakse aga kõiki kultuurikeskuse taha parki puhkpilliorkestri 95. sünnipäeva kontserdile, mis kestab keskööni,” teatas kultuurikeskuse juhataja Airi Rütter. Ettevõtjad eesotsas firmajuht Alari Pääreniga korraldavad aga puhkpilliorkestri auks suurejoonelise ilutulestiku.

“Pühapäeval toimub tavakohane pidulik vastuvõtt kõige noorematele linnakodanikele ? lastele, kes on sündinud alates möödunud aasta maist kuni tänavuse maini. Seekord on meil rõõm tervitada 55 poissi-tüdrukut. On rõõm tõdeda, et sündivus on igal aastal Jõgeval kahe kuni kolme lapse võrra kasvanud, ” lausus Viktor Svjatõsev.

“Jõgeva linna pidustused kestavad neli päeva ning see on igati paras aeg kõigi sündmuste ja ettevõtmiste läbiviimiseks,” ütles Airi Rütter, kes olnud eestvedajaks kõikide Jõgeva linnapäevade organiseerimisel.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus