Jõgeva linna vapimärgi pälvisid Mai Treial ja Kaido Lehtla

Jõgeva linnavolikogu otsustas 28. jaanuari istungil ühehäälselt tunnustada Jõgeva linna vapimärgiga poliitik Mai Treialit ja ettevõtja Kaido Lehtlat.


Mai Treial on riigikogu liikmena, Jõgeva linnavolikogu liikmena ja linnakodanikuna aidanud  aktiivse ühiskondliku tegevusega kaasa sotsiaalprobleemide lahendamisele Eestis ja kodulinnas. Ta on oluliselt panustanud linnaelu arengusse ning seisnud hea linna maine kujundamise eest Jõgeval ja väljaspool linna. Ka riigikogus töötades on ta alati silmas pidanud Jõgevamaa ja Jõgeva huve, seda nii eelnõude aruteludel kui materiaalsete vahendite eraldamisel. Treial on alati ja igal töökohal teinud oma tööd suure pühendumisega. Mai Treial on olnud alates 1993. aastast kuni käesoleva ajani valitud Jõgeva linnavolikogu liikmeks, aastatel 2005-2011 on ta vastavalt seadusele loobunud kohast volikogus ja töötanud edasi riigikogus. Mai Treial oli 2011–2013 linnavolikogu esimees ja alates 2013. aastast aseesimees.

Jõgeva linnavolikogu esimees Margus Kask sõnas, et Mai Treiali panus on märkimisväärne – ta on tegutsenud poliitikuna nii riigi kui oma kodulinna heaks ning väärib  kahtlemata tunnustust.

Kaido Lehtla on kauaaegne ja silmapaistev ettevõtluse arendaja, töökohtade looja, linna spordi- ja kultuurielu toetaja. Lehtla vapimärgi kandidaadiks esitanud Jõgeva linnapea Aare Olgo sõnas, et Kaido Lehtla on aktiivse eestvedajana seisnud Jõgeva linna igakülgse arendamise ning hea maine kujundamise eest. 

Kaido Lehtla töötab osaühingu Juta & Kaido juhatajana. Ettevõte tegeleb puidust uste ja akende tootmisega, hoonete ehitus- ja remonditöödega ning annab praegu tööd 13 inimesele. Lehtla on aastate jooksul välja arendanud konkurentsivõimelise ettevõtte, suurendanud ettevõtte tootmismahtusid, õpetanud välja töötajaid ning panustanud firma arengusse. Ettevõttel on kliente nii Eestis kui Soomes. Heade majandusnäitajatega osaühing Juta & Kaido on korduvalt pälvinud auhinnalisi kohti Jõgeva linna ettevõtluskonkurssidel.

Kaido Lehtla ja tema juhitud ettevõte on alates 1992. aastast kuni käesoleva ajani igakülgselt kaasa aidanud  jäähoki, maadluse, jalgpalli, saalihoki ja võrkpalli arengule Jõgeval ning toetanud mitmete tervisespordi- ja kultuurisündmuste korraldamist.

Kaido Lehtla on varustanud ka Jõgeva koole tööõpetuse tundideks vajaliku materjaliga ning on tutvustanud kooliõpilastele ettevõtlusnädalate raames oma ettevõtet.

Lehtla oli Jõgeva linnavolikogu liige aastatel 1999–2009. Volikogu liikmena oli ta hinnatud kui linna arengule oluliste ideede aktiivne algataja. Ta on aktiivse linnakodanikuna ja vastutustundliku ettevõtjana olnud jätkuvalt kaasatud linna arengut puudutavate küsimuste lahendamisele. Kaido Lehtlat on autasustatud Jõgeva linna aumärgiga.

Vapimärgi saajaid premeerib linnavalitsus 900 euro suuruse rahalise kingitusega. Linna vapimärk antakse üle vabariigi aastapäeva puhul toimuval Jõgeva linnavolikogu ja linnavalitsuse pidulikul  vastuvõtul 23. veebruaril.

MARGE TASUR

blog comments powered by Disqus