Jõgeva linna sünnipäev toob vanasse majja uue elu

Laupäeval tähistab Jõgeva linn 79. sünnipäeva. Kell 12 algab vanas Kaitseliidu majas Aia tänaval moe- ja keskkonnateemaline loeng, avatud on aiakohvik, juunis alustab keldris Margus Hüva eestvedamisel põgenemistuba.


Huvilistega arutleb tekstiili- ja moekunstnik Kairi Lentsius, kel on ka oma bränd LentsiusDesign. Aia tänava maja loomingulise programmi eestvedaja Kristjan Rohioja sõnul toimub loeng raadiosaate Halloo, Kosmos! stiilis. “Me oleme dialoogis, kaasame kuulajat – see on suhtlus ja mõttevahetus, mitte kuiv loeng,” selgitas ta.

Vana maja uus elu

Laupäeval on avatud aiakohvik, kus saab osta näiteks võileibu, teed ja kohvi. Lisaks lubab Kristjan kaasa võtta oma plaadid ning taustaks mõnusat muusikat mängida. Kel veab, saab endalegi mõne vinüülplaadi soetada. Kindlasti on valikus veel kunstnik Okeiko looming, Kairi Lentsiuse disainitud ehted ning teise ringi riided Itaaliast ja Skandinaaviast.

Loomingulised tegevused jätkuvad Aia tänava majas novembrini. Juunis alustab hoone keldris Margus Hüva eestvedamisel tööd põgenemistuba.

Tänavu on sünnipäeva keskpunkt tegelikult uude kohta kolinud  – kultuurikeskuse uuel välilaval leiab aset kultuuriprogramm, laste- ja noortelinn on avatud kultuurikeskuse pargis ning laat Sauna, Rohu ja Aia tänavatel.

Jõgeva linna sünnipäeva tähistamine algab hommikul kell kümme linnapäeva ja Jõgevamaa kevadlaada avamisega Jõgeva kultuurikeskuse välilaval. Kõigile pidulistele pakutakse hommikukohvi ja kohupiimakooki.

Traditsioonilise Jõgevamaa kevadlaada valikus on rikkalikult eestimaist talutoitu, käsitööd, istikuid ning muud kaupa. Kell 11 tervitavad Jõgeva linnavolikogu esimees Mihkel Kübar ja linnapea Raivo Meitus kultuurikeskuses noorimaid linnakodanikke. Tänavu saavad linna sünnipäeval hõbelusika 30 noort linlast – 20 poissi ning kümme tüdrukut, kes on sündinud eelmise aasta maist tänavu veebruarini.

Välilaval on mitmekülgne kultuuriprogramm, kus astuvad üles Jõgeva linna lastekollektiivid, folklooriselts Jõgevahe Pere, rahvatantsurühm Kaaratsim, ansambel MTJ ning tantsukooli Cestants väiksed tantsijad. Päeva juhib muusik Tanel Sakrits. 

Lastele oma linn

Laste- ja noortelinn on ennast sisse seadnud Jõgeva kultuurikeskuse pargis. Lapsed saavad hullata batuudil, veereda suures zorbpallis, meisterda õhupalliloomi, maalida, sõita elektriautodega ja teha kuni 9meetriseid hüppeid skyjumpbatuudil. Lisaks osalevad lastelinnas Rajaleidja, Kaitseliidu Jõgeva malev, päästeamet, politsei- ja piirivalveamet, Linnamäe krossiklubi.

Kell 12 saab kaasa elada Mullimeistri mullietendusele. Kell 13 toimub aga Jõgeva raskejõustikuklubi Ramm maadlusvõistlus “Matikunn”. Kellele pakub pinget sportlik mõttetöö, saab alates kella kümnest osaleda kesklinna pargis pargikabe võistlusel. 

Puhas vesi

Linna sünnipäeval on Jõgeva reoveepuhastusjaamas avatud uste päev. Huvilised saavad näha, kuidas töötab reoveepuhasti ning kuidas saab reoveest puhas ja loodusesse tagasi juhtimiseks kõlblik vesi.

Reoveepuhastusjaam on kõigile tutvumiseks avatud kell 10-14. Ringkäigud toimuvad kell 10 ja kell 12. Kui tullakse rohkem kui viie inimese suuruste rühmadega, siis tuleb ennast eelnevalt registreerida info@jvv.ee või helistada tööpäevadel 772 2720. Reoveepuhastusjaam asub aadressil Toominga 34. Üritus on kõigile huvilistele tasuta.

Linna sünnipäeva lõpetab kell 15.30 algav Saku mandoliiniorkestri kontsert Jõgeva kultuurikeskuse välilaval. Orkester alustas tegevust 2012. aasta sügisel ning on kasvanud enam kui 30 liikmega Eesti suurimaks mandoliiniorkestriks. Ansambli pillid on leitud erinevatest kohtadest, ostetud nii komisjoni- kui pillipoodidest. Mandoliinimängijate esituses kuuleb lugusid rahvamuusikast klassikani.

MARGE TASUR

blog comments powered by Disqus