Jõgeva linna sünnipäev lõppes öölaulu- ja tantsupeoga

Tantsupeole eelnenud öölaulupeol sai rahvas  Pärnu näitlejate Feliks Kargi ja Elmar Tringi ehk ansambli Johhaidii ja Paide ansambli  Igatahes saatel rahvalikke laule laulda. Jõgeva kultuurikeskuse juhataja ning linna sünnipäevaürituste projektijuhi Airi Rütteri sõnul oleks ta öölaulupeol oodanud rahvalt aktiivsemat kaasalaulmist, kuid samas oli tal väga hea meel, et tantsijad ennast ka laulupeol vabalt tundsid, lauludele kaasa elasid ja lava ees tantsisid.
Öötantsupidu pidas Rütter  kordaläinuks. “Eriline oli tantsupeo juures see, et see oli tänavu pimedal ajal, see andis üritusele erilise efekti,” ütles Rütter. Tema sõnul tuli öötantsupeo idee  suvel toimuvast Eesti-Soome ühistantsupeost, mis samuti pimedal ajal toimub.
Kell 22.45 liikusid  tantsijad torupillimuusika saatel pargist pika rongkäiguna Hea Linna Vaimu juurde, kaasates ühisesse rivvi ka linnarahva.
Hea Vaimu esine plats kippus rohkem kui kahesajale tantsijale peo alguse- ja lõputantsu ajal, kui kõik osalised kohal, kitsaks jääma. Neli ühistantsu oli seatud neile rühmadele, kes sõidavad juunis Elvasse Peipsi äärsete maakondade laulu- ja tantsupeole. Et tantsuetendus põnevam oleks, oli tantsukava hulka põimitud ka keerulisemaid etteasteid, kus kasutati tugevamaid tantsurühmi.
Rütteri sõnul sujus tantsupidu hästi vaatamata sellele, et jõuti teha vaid üks ühisproov. “Kõik olid tublid, said oma osaga hästi hakkama,” kiitis projektijuht.
Rongkäigu ja ka mõnede tantsude ajal saatis tantsijaid torupillil muusik Triinu Taul, kes juba mõnda aega Jõgeval elab. Triinu lasipeo käigus kõlada ka oma kaunil lauluhäälel.
Airi Rütter ütles, et kultuurikeskusel on Triinu Tauliga väga meeldiv koostöö. “On hea, et meil on võimalik kutsuda oma üritustele esinema nii kõrgel tasemel muusikut,” ütles Rütter.
Keskööl sai rahvas jälgida ilutulestikku, pärast seda oli võimalik veel kaks tundi ansambli Igatahes saatel jalga keerutada.
EVA KLAAS

blog comments powered by Disqus