Jõgeva linna noortekeskus pidas kuuendat sünnipäeva

7. aprillil tähistas Jõgeva linna noortekeskus kuuendat sünnipäeva. Peole olid kutsutud noored, koostööpartnerid ja sõbrad. Söödi torti ja mängiti vahvaid mänge.

Noortekeskuses tehakse kõike üheskoos. “Rääkisime noortega läbi, mida keegi tahab ja ootab. Ilma nende arvamuseta ei korralda me midagi,” ütles Jõgeva linna noorsootöö peaspetsialist Ülle Ottokar. Noored kaunistasid ruumid õhupallidega, meisterdasid võileibu, tegid morssi ning pakkusid külalistele sünnipäevatorti.

Noorsootöötaja Marju Saviauk oli küpsetanud pidupäevaks kaks maitsvat torti, mis olid kaunistatud vahukoore ja  värviliste nööbikommidega. Pidulistele maitses kook väga, nii mõnigi neist uuris, kas Marju on äkki kondiitriks õppinud.

Päev täis mänge

Sünnipäev oli täis mitmeid meeleolukaid ettevõtmisi. Lisaks maiustamisele sai osaleda linnajahimängus, et ka õues midagi teha oleks. “Ajurünnaku ehk peo planeerimise käigus otsustasime Marjuga, et teeme põneva orienteerumismängu,” rääkis Ülle Ottokar

Iga meeskond või üksiküritaja sai kaheksa küsimust, millele tuli Jõgeva linnast õiged vastused leida. Parimate väljaselgitamisel arvestati nii kiirust kui õigete vastuste hulka. Näiteks pidid võistlejad uurima staadioni kodukorda, teadma, mitu lipumasti on maavalitsuse hoone ees, kui palju päikesepaneele on luterliku koguduse hoone katusel, milline on Alexela iseteenindustankla number ja millistel kellaaegadel on avatud spordihoone Virtus parkla.

Põnevamate ülesannetena tõi Ülle välja kaks kuulutust polikliiniku bussipeatuses. “Bussipeatuses on kaks samasugust reklaami, ainult ühel kuulutusel on üks lause rohkem,” selgitas noorsootöötaja. Mängus osalejad pidid selle salapärase lause kirja panema. “Seal oli kirjas, et ükski töö ei ole nii väike, et seda tegemata jätta,” teatas Ülle rõõmsalt. Kodulinna põnevate paikade leidmiseks tegi noorsootöötaja Ülle enne sünnipäevapeo algust autoga linnale mitu tiiru peale. 

Sünnipäevapeol oli veel võimalik osaleda viktoriinis, piljarditurniiril ja katsuda rammu X-boxi võistlusel. Kes peost väsinud, võis lihtsalt diivanil istuda, sõpradega juttu ajada ja kommi süüa. Kõigi võistluste paremad said ka auhinna, kusjuures nende valikul oli järgitud tervislikkust. Üks tore preemia oli näiteks kotitäis pähkleid.

Kõige suurem kingitus

Ükski sünnipäev ei möödu ilma kingitusteta. Külalised olid toonud komme ja mänge. Õnne soovisid noortevolikogu esimees Arles Karv ja Katryna Pükkenen. Lauamängu ja lilledega üllatas valla noorsootöö peaspetsialist Sirle Schneider.

Noori pidasid tähtsal päeval meeles linnapea Aare Olgo, abilinnapea Raivo Meitus ja haridustöö peaspetsialist Helle Kajaste. Suurim ja oodatuim kingitus on aga alles teel: uus X-boksi tantsuplaat jõuab kohale lähipäevil.

Noorsootöötaja sõnul on kõik praegused plaadid juba läbi tantsitud. Väiksemad noortekeskuse külastajad saavad nendega küll harjutada, ent vanemad soovivad juba midagi keerulisemat proovida. Uus tantsuplaat on noorte ammune unistus. Enne suure kingituse soetamist peeti nõu. “Mul soovitati just see plaat osta, see on paljude unistus,” kinnitas noorsootöötaja Ülle.

Sünnipäevapeole pandi punkt ühise koristustalguga.

i

MARGE TASUR

blog comments powered by Disqus