Jõgeva linna lapsed saavad peagi uues mängutoas lustida

MTÜ Jõgeva Perekeskus alustab septembrist tööd uutes ruumides. Kui eelnevalt tegutseti Jõgeva Täiskasvanute Keskkooli ruumis, siis remondi tõttu tuli sealt välja kolida. Nüüdseks on leitud soodne rendipind kesklinnas Puiestee tänavas,  endises Jõgeva Veevärgi majas.

 

MTÜ Jõgeva Perekeskus juhatuse liikme Liina Stammi sõnul on nüüd keskusel rohkem ruumi, mis annab mitmekülgseks tegevuseks suurema võimaluse. Kindlasti ootab perekeskust ees laienemine. Unistatakse, et lisaks perekoolile ja “Kraaksupesa”  mängutoale  saaks osutada ka lastehoiuteenust. Liina Stammi kinnitusel tuntakse lastehoiuvõimalusest Jõgeva linnas puudust. Lasteaiale pole paanis konkurentsi pakkuda, kuid vahel on emal vaja minna  juuksurisse või arsti juurde ja last pole mõneks tunniks kuhugi jätta.  

Paljud ettevõtted toetavad

Seltsingu Reede korraldatud klubiõhtutel osalenud inimesed aitasid Jõgeva Perekeskusele koguda raha  laste pallimere jaoks. Kogutud summast pallimere ostmiseks ei piisanud, kuid sellega sai tasuda omaosaluse ning puuduv summa saadi KOP-ile kirjutatud projektist. Lisaks sai perekeskus uue nukumaja, seiklusraketi, legolaua, töölaua, kiige, auto ja kaks mängumatti.

Mitmed firmad on perekeskust juba toetanud ja mõned lubanud toetada:  Juta&Kaido OÜ lubas toetada mängutuba liivakastiga, “’Idee” kauplus  kardinatega, Tamrex Ohutuse OÜ kahe tulekustutiga. Jõgeva linnavalitsus lubas toetada aia ehitust perekeskuse siseõuele. Koostöös sotsiaalmaja töökeskusega aitavad töötud tööharjutuse käigus remonti teha ja aeda ehitada.

Perekeskus on aktiivne ka väljaspool oma ruume. Viimati käidi Jõgeva linnapäevadel lastelinnakus, Jõgeva valla perepäeval, Kassinurme külapäeval ja Kaarepere külapäeval. 

Lahe koht sünnipäevade pidamiseks

Perekeskuses on võimalik lapse sünnipäeva tähistada neil, kel kodus ruumi napib. Samuti  saab peoteenust tellida koju – peojuht tuleb ja mängib lastega ning teeb neile näomaalinguid. 

Hasartmängumaksu Nõukogu ja Jõgeva linnavalitsuse toetusel alustab oktoobris teist loengusarja perekool rasedatele, mis toimub teisipäeviti kella 17- 19. Liina Stammi sõnul on tegemist väga põhjaliku koolitusega. “Lapseootel emad ei pea kaugele sõitma – kõik selle, mis Tartus, saab omandada kohapeal Jõgeval,” kinnitas ta. 

Uued ringid, uued võimalused

Tegutsemist jätkab ka laste lauluring. Tulevikus on plaanis alustada uute ringidega, esimesena on mõttes taaskäivitada laste liikumisring. Lisaks saavad lapsed tegeleda voltimise, joonistamise ja meisterdamisega. Loomulikult võivad lapsevanemad alati lastega mängutuppa mängima tulla.

Liina rääkis rõõmsalt, et tema väiksed lapsed teevad juba perekeskusele  reklaami. “Nad mängivad siin kõrval mänguväljakul ja kutsuvad oma sõpru mängutuppa. Nii saavad ka laste vanemad teada, kus nende lapsed aega veeta saavad,  ja pakuvad oma abi.”

i

MARGE TASUR

blog comments powered by Disqus