Jõgeva linna eelarve vähenenud pea kolmandiku

28. detsembril peetud Jõgeva linnavolikogu istungil oli 2010. aasta eelarve esimene lugemine, kus selgus, et mullusega võrreldes on linna eelarve vähenenud pea kolmandiku võrra.

Linnapea Kalmer Lain ütles eelarvet tutvustades, et Jõgeva linnavalitsus esitab volikogule kinnitamiseks 2010. aasta tasakaalus eelarve kogumahus 86 719 974 krooni.

Linnapea märkis, et eelarve vähenemine on tingitud  eelkõige tulude kahanemisest. “Tulude kahanemist mõjutab kõige rohkem üksikisiku tulumaks, mille laekumine kahaneb prognoosi kohaselt 2009. aasta kinnitatud eelarvega võrreldes 19 protsenti ehk 38 miljonilt kroonilt 30,5 miljoni kroonini. 2010. aasta investeeringukuludeks plaanitakse 2,04 miljonit krooni, mis kaetakse omatuludega,” lisas Lain.

Volikogu liikmed said enne eelarveteema menetlemist ka linnavalitsuse peafinantsist Kaja Pärna koostatud seletuskirja, milles märgitakse, et eelarve koostamise aluseks on 2009. aasta sissetulekute järsk vähenemine, 2010 toimub stabiliseerumine ning alates 2011 on oodata majanduskasvu taastumist.

Linnavolikogu otsustas lugeda 2010 aasta eelarve esimese lugemise toimunuks, linna eelarveprojekt avalikustatakse linna veebilehel, linnavalitsuse kantseleis ja linna raamatukogus.

“Eelarveprojekti koostamisel on teinud märkimisväärset tööd Jõgeva linnavalitsus ja linnavalitsuse peafinantsist Kaja Pärn. Tõsiseks tööks kujuneb eelarve menetlemine fraktsioonides ja alatistes komisjonides, kes peavad eelarveprojekti läbi arutama hiljemalt 13. jaanuariks ja tegema oma parandusettepanekud. Eelarve teine lugemine ja vastuvõtmine on plaanitud 2010. aasta 28. jaanuaril toimuvale istungile,” ütles linnavolikogu esimees Meelis Pauklin.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus