Jõgeva linna Aasta Tegu selgitatakse välja rahvahääletusel

Jõgeva linnavalitsus on kuulutanud välja konkursi Aasta Tegu 2009, mille võitjad  erinevates kategooriates aitavad hääletamisel välja selgitada Jõgeva elanikud ja teisedki,  kes linna käekäigu vastu huvi tunnevad.

Jõgeva Aasta Tegu 2009 hindamiskomisjon otsustas tänavu selgitada välja konkursi võitjad nii avaliku sektori, ettevõtete kui ka mittetulundussektori arvestuses.

“Meie soov on tunnustada tublit tegevust igas valdkonnas. Võimalused on sihtrühmadel erinevad, mis kindlasti  ergutab mittetulunduslikku ja erasektorit, et ka nende tööd on märgatud. Täna on nende panus Jõgeva linnas tegutsemisel hindamatu. Konkursi lõppedes avalikustatakse ka kõige rohkem hääli saanud tegu,” ütles komisjoni esimees, linnapea Kalmer Lain.

Komisjoni liikmeteks on ka linnavolikogu liikmed: sotsiaalkeskuse Elukaar juhataja Heli Raevald ja Jõgeva Gümnaasiumi õpetaja Priit Põdra, SEB Jõgeva kontori juht Tiina Ereb,  kultuurihuviline teadur Reine Koppel Jõgeva  Sordiaretuse Instituudist, osaühing Juta&Kaido juhataja Kaido Lehtla, Betti Alveri muuseumi juhataja Toomas Muru, Jõgeva linnavalitsuse finantsjuht Kaja Pärn ja arenduse peaspetsialist Erki Teder. Hindajad pakuvad hääletamiseks välja ka omapoolse nominentide nimekirja.

“Et komisjoni kuulub mitmete elulade inimesi, siis toodi välja väga palju erinevaid ettevõtmisi. Arutlemist ja argumenteeritud põhjendamist oli palju  ja nii kujunes nimekirja koostamine võrdlemisi keeruliseks,” ütles Kalmer Lain.

“Jõgeva linnavalitsus ootab kodanikke linna poolt korraldatud konkurssidel ja küsitlustel aktiivsemalt osalema. Just nii on võimalik inimeste tunnustamisse ja linna arengusse oma osa anda. Kui soovime, et Jõgeva linn hingaks ühes rütmis, on vajalik, et linnakodanikud võtaksid selliste konkursside läbiviimisest aktiivselt osa. Oluline on iga hääl. On igati teretulnud leida aega mõelda ja toetada oma häälega linnas tehtud väärt tegusid,” rõhutas linnapea.

Konkursi Jõgeva Aasta Tegu 2009 parimad kuulutatakse välja Jõgeva linnapea ja Jõgeva linnavolikogu esimehe korraldatud Eesti Vabariigi aastapäevale pühendatud vastuvõtul ja võitjaid autasustatakse spetsiaalselt  selle konkursi jaoks tehtud klaasist meenetega.

Jõgeva Aasta Tegu 2009 nominentide  hindamiskomisjoni välja pakutud nimekirja  ja  hääletamisjuhise järgi võib igaüks valida kuni kolm tegu ja teha ristikesed vastavatasse lahtritesse. Kes ei leia  oma lemmikut nende hulgast, võib julgelt lisada oma ettepaneku ritta “muu”.

„Hääletamine on nimeline. Kõigi hääletajate vahel loosime välja viis raamatut “Jõgeva linna lugu” ja viis plaati Jõgeva linna lauluga. Et saaksime võitjatega ühendust võtta, tuleks lisada oma telefoninumber.  Küsitluslehed ehk hääletussedelid  ja hääletuskastid on välja pandud Jõgeva kultuurikeskuses, Jõgeva linnaraamatukogus ja SEB panga Jõgeva kontoris. Samuti on hääletussedel Jõgeva linna koduleheküljel ja seda saab välja lõigata täna ilmuvast Jõgeva Linnalehest. Oma vastused võib saata ka postiga,” ütles  Kalmer Lain.

Valik hindamiskomisjoni poolt välja pakutud sündmustest

*Võidupüha paraad

*BIGBANK Kuldliiga etapi ja teiste võistluste korraldamine staadionil

*Pedja jõe seiklus linnapäevade ajal

*Ajalookonverents “Uskuge valgusse”

*Bussijaama rajamine

*Sauna ja Suure tänava rekonstrueerimine

*Raamatute “Jõgeva linna lugu” ja “Jõgeva linna kunstikogu” ilmumine

*Tenniseväljakute rajamine

*Saalihoki esindusvõistkonna jõudmine saalihoki Euroopa karikavõistluste kaheksa parema hulka

*Raskejõustikuklubi “Ramm” ettevõtmised ja raamatu “Võidelge ja võitke” ilmumine

*Jõgevatreff ja võrride võidusõit

*Küüslaugufestival

*Ratsutamise takistussõidu võistlus

*Eha Manguse silmapaistvalt aktiivne tööpanus majahoidjana KEK-i elamupiirkonnas

iii

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus