Jõgeva linna aasta õpetajaks valiti Helge Maripuu

Õpetajate päevale pühendatud tunnustamisõhtul kuulutati Jõgeva linna aasta õpetajaks   Jõgeva Ühisgümnaasiumi eesti keele ja kirjanduse õpetaja Helge Maripuu, keda Jõgeva linnavolikogu ja linnavalitsus premeerisid 30 000 krooniga

Üle neljakümne aasta pedagoogiametit pidanud Helge Maripuu esitas Jõgeva linna aasta õpetaja nominendiks  Jõgeva Ühisgümnaasiumi kollektiiv ja hoolekogu.

Kolleegid iseloomustasid teda õpetajana, kes peab oluliseks õpetada lapsi teadmisi omandama ja kes paistab silma uurimistööde juhendajana. Tema  näpunäidete järgi koostatud uurimused on trükitud ka “Akadeemiakeses“ ja neid on Tartu Ülikooli kirjandusolümpiaadil vabariigi paremate hulgas esile tõstetud.

“Minu esimene töökoht oli Pärnumaal Tihemetsas. Jõgevale tulin 1973. aastal. Töötasin tollases I Keskkoolis, praeguses Jõgeva Gümnaasiumis. 1984. asusin ametisse vastavatud II Keskkoolis ehk praeguses Jõgeva Ühisgümnaasiumis, kus algusaastatel olin ka klassi- ja kooliväliste töö organisaator,” rääkis Helge Maripuu.  

Meeldivad iseseisvad lapsed

Õpetaja Maripuule meeldivad  tema enda sõnul iseseisvad lapsed ja kõige parem, kui nad mõneski asjas temast natuke võimekamad on.

Kirjandusõpetajana nimetas ta oma lemmikkirjanikuks Tammsaaret. “Pole eluvaldkonda, mida Tammsaare poleks käsitlenud. Tema loomingusse mahuvad maailm ja areng, mõistmised ja pettumused. Eesti kirjanikest meeldivad  mulle ka Betti Alver ja tänapäevastest autoritest Tõnu Õnnepalu ja Doris Kareva. Välisautoritest sümpatiseerivad aga Goethe, Mihhail Bulgakov ja Georges  Orwell.” 

Helge Maripuu ütles, et tunnustuse toonud edukaks õpetamiseks ei piisa üksi pingutamisest. “Vajalik on mõistev suhtumine ja koostöövalmidus, mille eest olen tänulik oma endistele ja praegustele õpilastele, kolleegidele Jõgeva Ühisgümnaasiumis ja teisteski koolides. Saatus on mulle kinkinud võimaluse elada kauni loodusega ja sügava kultuurilooga Jõgeva vallas ja töötada hea aura ja rikkaliku rohelusega Jõgeva linnas.

Äärmiselt oluliseks pean ka perekonna toetust. Lähen koju, kus külalised juba koos. Me ei tähista aga mitte minu tiitli saamist, vaid abikaasa Tiidu sünnipäeva,” rääkis tunnustuse pälvinu.

 Helge Maripuu on populaarne eesti keele ja kirjanduse teemaliste õpilasürituste korraldaja. Praegu valmistab ta ette tuleva aasta aprillis toimuvat noortekirjanduse konverentsi. “Õpetaja Maripuu tuleb suurepäraselt toime maakonna eesti keele ja kirjanduse õpetajate ainesektsiooni juhtimisega. Minu arvates on tal märkimisväärne roll mitte ainult Jõgevamaa, vaid kogu Eesti hariduselus,” kinnitas kunagine kolleeg Jõgeva Ühisgümnaasiumist, praegune Jõgeva maavalitsuse haridus-ja spordinõunik Heiki Sildnik.  

Tundides juba igav ei hakka

Jõgeva Ühisgümnaasiumi direktor Jüri Toit usub, et õpetaja Maripuu tundides õpilastel juba igav ei hakka, sest nad saavad aktiivselt töötada ja piisavalt ennast väljendada. “Minu arvates iseloomustab Helget tohutu nõudlikkus nii enda kui ka õpilaste vastu,”„ ütles tema töökaaslane, samuti eesti keele ja kirjanduse õpetaja Inga Reinumägi.

Helge Maripuu kunagine õpilane ja praegune lasteaia  Rohutirts õpetaja Ester Sakrits meenutas: “Õpiaste silmis oli õpetaja Maripuu kõige ilusam ja rõõmsam õpetaja, kes oskas meile ikka huvitavat tegevust leida, olgu selleks siis näitemängu tegemine rahvatants. Alati oli väga maitsev ka tema küpsetatud kook.”

<p class=”MsoNormal” style=”MARGIN: 0cm 0cm 0pt”>“Lasteaiapedagoogidena ootame ja loodame, et meie praegusi kasvandikke hakkavad koolides õpetama pedagoogid suure algustähega. Oleme veendunud, et Helge Maripuu oskab eesti keele ja kirjanduse kui meie rahvuskultuuri kalleima aarde meisterlikult selgeks teha,” laususid  lasteaia Karikakar õpetajad Liisi Poom ja Katrin Kriiska.

Õpetajate päevale pühendatud tänuõhtul peeti meeles ka linna aasta õpetaja tänavusi nominente Helgi Kohot Jõgeva Täiskasvanute Keskkoolist, Ingrid Orgulast Jõgeva Muusikakoolist, Aime Ploomi lasteaiast Rohutirts, Merike Siirakut lasteaiast Karikakar ja Tiiu Õunapit Jõgeva Gümnaasiumist. Maakonnakeskuse haridusrahvast tervitasid ka Jõgeva linnavolikogu esimees Ants Prii ja maavanem Viktor Svjatõsev. Pidulikku üritust juhtis Jõgeva linnavalitsuse haridustöö peaspetsialist Helle Kajaste.

 Meeleoluka kontserdiga tervitas pedagooge ansambel Zorbas, mille muusikud  koosviibijad ka ühisesse tantsuringi kutsusid.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus