Jõgeva linna aasta emaks valiti Kersti Varrak

 

Pühapäevasel emadepäeva kontserdil Jõgeva kultuurikeskuses valis meeskoor Mehis aasta emaks Jõgeva muusikakooli flöödiõpetaja Kersti Varraku.

Kersti on öelnud, et aastatega on muutunud õpetamise metoodika, aga üks on jäänud samaks – rõõm tegemisest. “Parim on juhendada last viisil, nagu tahad ise õppida – positiivseid elamusi saades ja avastades uusi teid ja võimalusi läbi katsetuste, hoides alles mängurõõmu ja -tahet. Läbi muusikaõpingute õpivad lapsed paremini ja julgemalt ennast väljendama, õpivad loovalt mõtlema ja tegutsema. Nad õpivad ka paremini kuulama, ja mitte ainult muusikat. Oluline on, et jääks rõõm muusikast ja tahtmine areneda, uut teada saada.            

Mu elu on olnud üks pidev õppimine, nii headest kui halbadest kogemustest, õnnestumistest ja pettumistest. Huvitavaid kogemusi sain ma ka muusikakoolis direktori asendajana töötades. Tore on töötada koos inimestega, kes on avatud ja valmis kaasa tulema uuega, ja hea on tunda, et oled saanud abiks olla. Kuni tahame ja suudame veel vaimustuda, õppida, aru saada, rõõmu tunda, on kõigel mõte.”

Kersti suurim rõõm on aga perekond –  tütar Marju, pojad Alar ja Brett ning elukaaslane Viktor. Lastest on kasvanud iseseisvad ja rõõmsameelsed inimesed, kes sihikindlalt oma eesmärkide poole pürivad.

MARGE TASUR

blog comments powered by Disqus