Jõgeva linna aasta emaks valiti Aino Algus

 

Pühapäeval Jõgeva Kultuurikeskuses peetud emadepäevale pühendatud pidulikul kontsert- aktusel  kuulutati Jõgeva Aasta emaks 2010 Aino Algus, kelle poeg Martin on endale nime teinud nii näitleja, kirjaniku kui ka tõlkijana ning pälvinud mitmeid preemiaid.

Meeskoor Mehis on algatanud traditsiooni valida Jõgeva aasta emadeks naisi, kes kasvatanud üles oma töövaldkonnas hästi tuntud ja tunnustust pälvinud poja või tütre.

“Aino Alguse kandidatuur oli meil artulusel ka möödunud aastal ja tänavu otustasimegi väärika tiitli üksmeelselt temale anda,” ütles koori eestvedaja Heino Ilves. Tema andis Aino Algusele üle tunnustuse saajatele mõeldud traditsioonilise kingituse ehk hõbesõle koos hõbeketiga. Vastset Jõgeva aasta ema õnnitlesid ka abilinnapea Mihkel Kübar, Jõgeva Kultuurikeskuse juhataja Airi Rütter, pereliiikmed, paljud sõbrad ja tuttavad. 

Väärtustab perekonda

Aino Algus märkis oma lühikeses tänusõnavõtus, et linna aasta emade valimine on väga ilus ja südantliigutav traditsioon. “Ühtlasi on see tunnustus kõikidele emadele, kes teinud parima oma laste kasvatamiseks,” märkis ta.

“Kui meie poeg Martin otsuatas Viljandi Kultuurikolledzisse näitlejaks õppima minna, tulid peres teemaks selle elukutse keerulisem ja raskem pool ehk ameti eripära, mis nõuab sageli tööl olekut siis, kui paljud teised inimesed puhkavad. Oma valiku lasime Martinil aga ise teha, sest leidsime, et vastupidine oleks tema suhtes kitsendusi loov ja ebaaus. Kui Martin nõu vajab ja küsib, oleme valmis seda lahkesti jagama,” rääkis Aino Algus, kes töötab aktsiaseltsis Voorema Teed peafinantsistina.   

Jõgeva tänavune aasta ema avaldas arvamust, et tema loominguliselt mitmekülgsele   Martinile on kõige südamelähedasem näitlemine. “Praegu on töö teatris küll tahaplaanile jäänud. Martin soovib ennast võimalikult põhjalikult pühendada tütar Anni Aleksandrale ja tegeleb firmas Age reklaamide loomisega.”    

Aino Algus märkis, et poeg sarnanebki temaga ehk kõige rohkem pere väärtustamise poolest. “Tunnen rõõmu sellest, et Martinile meeldib väga Jõgeva linn ja ta jõuab piisavalt tihti lapsepõlvekoju. Meie pere ühisteks ettevõtmisteks on aga kelgutamised Siimusti metsa ääres. Nimelt elasime kunagi Siimustis ja seal möödusid Martin esimesed poisiaastad. Pereringis meeldib Martinile ka väga laulda ja pilligi mängida, kusjuures oma musikaalsuse on ta arvatasti pärinud pereaisalt Juhanilt, kes töötab Cobra Grupis. 

Ema-isa esimesed lugejad ja hindajad

Poja “loomingulisse kööki“ pole Aino Algusel enne loometöö lõplikku valmimist kombeks vaadata. “Kui tal aga midagi valmis kirjutatud või tõlgitud, olen sageli esimesks lugejaks ja hindajaks, kusjuures sageli loen kirjutatud läbi mitu korda  Aino Algus märkis sedagi, et vaatab hoolega poja stsenaariumi põhjal  tehtud teleseriaali “Ühikarotid”  ning tunneb heameelt selle seriaali fänniklubist.   

“Ma olin väga õnnelik ja see tundus suurepärase emadepäeva kingina,” kommenteeris tunnustamisüritusel osalenud Martin Algus. “Ema on väga energiline, avatud, vahetu, helde, tark, tundlik ja ilus. Kõik need omadused on erilised  ja iseäranis veel ühte inimesse koodatult. Olen ema üle juba maast madalast tõeliselt uhke olnud,” tõdes poeg.

Martin Algus märkis, et ema kogemused, haridus ja armastus muudavad iga tema soovituse oluliseks. “Tean, kui palju ta on pidanud elus pingutama, et laste kõrvalt õppida, töötada ja kodu luua. See kõik on andnud mulle ühe olulise vihje elus toimetulekus – kõik on võimalik, kui piisavalt pühendud.“

Martin Algus ütles, et arutab ema ja isaga  praegugi kõik tähtsamad asjad läbi. “Pole küsimust, millega ma oma vanemate poole ei tihkaks pöörduda. Võiks öelda nii: lisaks sellele, et mu ema-isa on mu vanemad, on nad ka mu parimad sõbrad. Teema, millest me kokku saades aga kindlasti räägime, on lapselaps,“ lisas ta. 

Aino Alguse Jõgeva Aasta emaks kuulutamisel osales ka tema tütar Marika Algus, kes on lõpetanud Tartu ülikooli rootsi keele erialal, kuid praegu töötab teleprogrammi  Kanal 2 reklaamiosakonnas.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus