Jõgeva linn ja vald kutsuvad inimesi liikuma

Homme saab Jõgeva linna staadionil avalöögi tänavune tervisepäevade sari, mida Jõgeva linn ja vald sellel aastal koos korraldavad. Seega toimuvad etapid lisaks linna staadionile ka valla mitmetes asulates.

Varasematel aastatel on Jõgeva linna tervisepäevi läbi viidud aprillist oktoobrini iga kuu esimesel kolmapäeval ning finaalüritus on peetud novembri alguses spordihoones Virtus. Tänavune linna ja valla ühine üritustesari kannab nime Jõgeva Tervisepäevad 2011, mille raames korraldatakse kokku  neliteist sportlikku ettevõtmist. Jõgeva linna haridustöö peaspetsialist ja tervisepäeva projekti üks eestvedajaid Helle Kajaste rääkis, et linna ja valla üritused on üsna läbi põimunud ja sarja ühine korraldamine kaasaks rohkem huvilisi. Tema kinnitusel ongi eesmärk pakkuda tasuta sportimisvõimalusi võimalikult paljudele.  

Igal etapil ka üllatuskülaline

Lisaks iga kuu esimesel kolmapäeval Jõgeva linna staadionil toimuvale tervisepäevale viiakse sarja raames läbi tervisekäimine Kuristal, orienteerumispäev Kassinurmes, jalgsi- ja rattamatk Jõgeva ümbruses, perepäev Kuremaa ujulas. Sarjale on liidetud ka Jõgeva alevikus peetav Mihklipäeva Viie Silla Jooks. Ürituse peakorraldajad Aimur Säärits ja Andres Niinemäe selgitasid, et Tervisepäeva eesmärgiks on panna inimesed liikuma, mitte hinnata vaid nende sportlikke saavutusi. “Kui varem võisteldi alevikus Viie Silla Jooksul aegade ja kohtade peale, siis tänavu saab sillajooksul osaleda ka ainult kepikõndi tehes,” ütles Säärits.

Nagu varem tavaks olnud, osaleb igal tervisepäeval ka üllatuskülaline. Nende nimesid korraldajad ei avaldanud, sest  tegemist on ju üllatusega. Eestvedajad lubasid ka, et positiivseid üllatusi nii külastajate kui ka korralduse poole pealt jagub terveks hooajaks ja igale tervisepäevale.  

Info Facebook’i vahendusel

Tervislikke auhindu loositakse välja igal etapil ja neid on üsna rohkesti Peaauhind, Pühajärve Hotelli spaapakett perele, loositakse välja hooaja finaalüritusel novembris nende vahel, kes on osalenud vähemal kaheksal tervisepäeval. Korraldajad kutsuvad üles ka kollektiive ja firmasid aktiivselt osalema, sest eraldi selgitatakse välja ka spordi- ja tervisesõbralikumad ettevõtted.

Moodsamaks on muutunud ka registreerimise kord. Nimelt saab iga osaleja endale tervisepäeva kaardi. Möödunud kordadel on sellele löödud osalemist tõendav tempel, kuid sel korral käib registreerumine kaardi küljes oleva kiibiga. “See teeb osalejatele registreerumise kiiremaks ja mugavamaks,” selgitas Andres Niinemäe. Kiiremaks ja mugavamaks on muutunud ka tervisepäevade info jagamine, spetsiaalne üritustesarja infoleht on avatud suhtlusvõrgustikus Facebook. “Seda infokanalit tasuks osalejatel pidevalt jälgida, sest lisame enne igat üritust sinna täpsemat infot,” lisas Aimur Säärits.

i

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus