Jõgeva laulupere käis Aluksne linna päeval

Kuu aega tagasi võttis seltskond lauluhimulisi jõgevalasi ette reisi Lätimaale. Grupp koosnes EELK Jõgeva koguduse laulurahvast, sügisel loodud naisansamblist ja mõnedest Jõgeva muusikakooli õpilastest. Eesmärk oli minna külla naabritele ja osaleda Aluksne linna päeval.

Enne Lätimaale jõudmist toimetasime aga veel natuke Eestimaa pinnal: andsime kontserdi Vastseliina kirikus. Kuulajaid ei olnud palju, aga vastuvõtt oli väga soe. Pärast kontserti olime kogemuse võrra rikkamad — võlvkaartega ja n-ö pika akustikaga kirikus ei ole sugugi kerge laulda ja üksteist kuulata. Koor oli aga väga tubli ja andis endast parima.

Öö veetsime looduslikult kaunis paigas asuvas Repo turismitalus. Seal toimus õhtul väike grillipidu. Noored Georg Sakritsa eestvedamisel lavastasid aga piibliainelise näidendi ja kandsid selle ka ette. Väikse etteastega rõõmustasid rahvast ka koguduse memmed.

Täies piduhoos

Kui Aluksnesse jõudsime, oli linn täies piduhoos. Paigaldatud oli mitu lava, kus toimusid kontserdid. Mitmes paigas viidi läbi spordivõistlusi, sealhulgas rammumeeste jõukatsumine. Laste jaoks oli kohale toodud mitmesuguseid atraktsioone, laadal kaubeldi kaunite käsitöötoodete, kunsti ja kohalike meistrite maitsva toiduga. Mõisahoones sai külastada eriliste valguspiltide näitust ja teisi väljapanekuid.  Muljetavaldavad olid linna värvilised purskkaevud.

Meil õnnestus enne Aluksne kirikus antud kontserti ka jälgida üht sealsamas toimunud laulatust. Sellestki said meie noored inspiratsiooni ning etendasid mängulaulatuse. Seejärel tuli aga juba tõsine töö: proov ja esinemine.

Sealses klassitsistlikus stiilis ehitatud kirikus oli märksa kergem laulda kui Vastseliina pühakojas. Esinemisel oli meile toeks ka August Martini poolt 1878. aastal ehitatud orel, mis on restaureeritud ja heas korras. Taas olid kõik esinejad väga tublid. Suur tänu Valentina Rohiojale, kes laulis ise ja juhatas ka suure emotsionaalsuse ja kaasaelamisega vene autorite laule!

Viimasest sai esimene

Ehkki reisist pidi saama koguduse koori viimane üritus, kujunes sellest tegelikult hoopis uue koosluse esimene ettevõtmine. Olime kõik kui üks laulupere ning otsustasime sama seltskonnaga sügisel uuesti kokku tulla ja edasi laulda. Küll mitte enam koguduse koorina, ent muude kaunite laulude kõrval laulame ikka ka vaimulikke laule.

Esimeseks poolaastaks ongi planeeritud jõulukontsert kiriklas ja poplaulude õhtu, mis saab teoks jaanuaris. Tuleval suvel kavatseme aga osa võtta Suure-Jaani vaimulikust laulupäevast.

Oleme tänulikud Hanno  Kranichile, kes meile bussisõiduks tõelise sõbrahinna tegi. Täname ka kannatlikku bussijuhti Aadu Paeveeri!. 

Laulupere koguneb Jõgeva muusikakooli saali esimesele proovile 16. septembril kell 18. Ootame endi sekka ka uusi pereliikmeid!

i

ANU PIISKOPPEL, laulupere perenaine

blog comments powered by Disqus