Jõgeva lasteaedade lapsed meelitasid kevade kohale

Kolmapäeval peeti Jõgeva Karikakra lasteaias laulupäeva. Kohal olid nii Rohutirtsu kui Karikakra lasteaia pisikesed laulusõbrad. Lavale astus üle paarikümne noore ja julge artisti.


Karikakra lasteaed oli täis kilkeid, rõõmu ning ootusärevust. Lapsed said ise päris lavale astuda ning oma lemmiklaule laulda. Noor publik oli nõudlik ja siiras: elati sõpradele kaasa ning löödi julgustuseks patsugi. Kel väike lavakramp sees, sai vaprust innukalt rütmi plaksutavatest sõpradest. Mudilaste esituses kõlasid lood nii jänestest, muttidest, kraadiklaasist, sügisest ja talvest ning jõuludest, kallist emast ning tublist isast, krutskitega poistest, Eestimaast, ruudulisest sebrast, triibulisest lepatriinust ning lõpetuseks mõnusast ja kauaoodatud kevadest. Seepeale ei jäänudki muud üle kui tõdeda, et väljas paistabki soe päike.

Pärast esinemisi panid lapsed pead kokku, et otsustada, kes oli nende arvates kõige tublim laulja. Rohutirtsu parim esineja oli Nora Piik, kes laulis Eestimaast. Karikakra tublimaks lauljaks osutus Kristin Toht, kelle esituses kõlas lugu sellest, kui tore on olla väike plika. Kristin sõnas, et ta tahab väga laulda. “Mulle meeldib laulmine, sest tahan lauljaks saada,” rääkis peagi kooli minev tüdruk. Ta lisas, et ta laulab nii kodus kui lasteaias. Tüdruku sõnul on eriti toredad kassilaulud ning ta tahab kindlasti mõne ära õppida. Laulupäeval esitas Kristin laulu väikesest plikast. “Väike olla on tore, saab teha vallatusi ja mängida,” kinnitas ta. Väikese artisti lemmik laulupäeval oli Rohutirtsu lasteaia esineja Ronja, kes laulis jõulusaiast. “Mulle meeldivad piparkoogid ja koos perega küpsetamine,” selgitas Kristin, miks talle just Ronja laul kõrvu kõlama jäi.

Jõgeva Karikakra lasteaia direktor Mare Suviste tõdes, et nad on oma lasteaias laulurõõmu pakkunud juba 18 aastat. Alates eelmisest aastast jagatakse laulmise lusti koos Rohutirtsu lasteaia mudilastega. Tänavugi mindi sama rada pidi, kuid selle erinevusega, et muusikaõpetajate eestvedamisel ning kolleegide kaasabil kirjutati laulupäeva korraldamiseks Eesti Kultuurkapitali Jõgevamaa ekspertgrupile projekt. Ikka selleks, et saaks tunnustada lauljate tublit esinemist. Kõige olulisem on siiski muusika. Karikakra lasteaia muusikaõpetaja Merike Siirak selgitas, et laulupäeva eesmärk on pakkuda lastele laululusti ning tegemist pole võistlusega. Kuigi, mis seal salata, enne esinemist eelnes terve aasta tööd: tuli leida sobivad lood ning harjutada.

Eelmisest sügisest Rohutirtsu lasteaias muusikat õpetav Urve Minajev rääkis, et lasteaias laulmine ja ühised laulupäevad tagavad muusikatraditsioonide jätkumise. “Kuidas me muidu laulupeole jõuame, kui me alushariduses lapsi ei õpetaks,” tõdes enam kui neljakümne aastase muusikaõpetaja kogemusega Urve, kes lisaks lasteaiale on muusikaõpetaja ka Laiuse Jaan Poska põhikoolis. Muusikaõpetajad Merike ja Urve on aga kõige õnnelikumad siis, kui nad näevad rõõmsaid lapsi, kes tahavad laulda ja seda naudivad – siis on nende süda rahul.

MARGE TASUR

blog comments powered by Disqus