Jõgeva kuusel süüdati esimene advendiküünal

Pühapäeva õhtupoolikul süütasid EELK Jõgeva koguduse õpetaja Valdo Reimann ning abilinnapead Ants Prii ja Raivo Meitus ning volikogu aseesimees Mai Treial Jõgeva kultuurikeskuse ees kasvaval kuusel esimese advendiküünla.

EELK Jõgeva koguduse õpetaja Valdo Reimann ütles, et tema on juba 12. korda Jõgeval advendiküünlaid süüdanud.

2014. aastat on jäänud veel kuu, siis vahetub taas number ja aeg meie ümber. “Advendiaeg on ootuse aeg. Mõtete aeg ja enda sisse vaatamise aeg. Samuti ka küsimise aeg, kes ma olen. Kas ma olen väärt, et mulle öeldakse: inimene suure algustähega.

Jõululaps sündis siia maailma lunastajaks. Ta tuli päästjaks kõikide eest. Ka nende eest, kes on vaesed ja viletsad, kes pole kunagi maailmas hiilguse ja sära sees ning kelle nägu ei paita kunagi säravate prožektorite valgus.

Jõuluaeg on väga ilus aeg. Ärge kandke advendi- ja jõuluaega ainult läbi kaupluste ja mõtete ning murede, mida osta lähedastele kingiks, sest äkki kellelgi juba selline asi on.  Kandke seda aega armastusega südames, nagu jõululapski tuli.”

Valdo Reimann soovis kõikidele õnnistatud advendiaega.

Jõgeva linnavolikogu aseesimees Mai Treial ütles, et praegu puudutab inimeste hingi üsna tavatult kaks sõnapaari.

“Kui sageli me mõtleme selle peale, mida tähendab rahulik jõuluaeg. Rahust mõtleme siis, kui see on ohus või kui me tunnetame, et see on ohus. Nendel hetkedel, kui on pingelised või keerulised ajad, tahame, et soovid täituksid ning oleks rahu maailmas, riigis, linnas, meie kodudes ja hinges. Rahu endas ja endaga. Ilmselt on vaja rahu eest seista ja selle poole püüelda. Kindlasti on oluline, et oleks rohkem mõistmist,  koos olemist, koos tegemist ja koos tegutsemise tahet nii riigi- kui ka linnajuhtidel just eelkõige selleks, et oleks tagatud heaolu ühiskonnas.”

Treial soovis, et advendiajal oleks rõõmu ja aega olla rohkem nendega, kelle juures nii sageli ei saa olla. “Et oleks aega kohtuda ja kuulata oma lähedasi. Mu soov on lihtne sõna, aga sisult suur. Soovin, et meie riigis, linnas ja kodudes oleks rahu. Rahulikku advendiaega kõikidele!”

Jõgeva kultuurikeskuse ette tulnud läksid pärast advendiküünalde süütamist kultuurimajja kontserti kuulama. Kaks vanaprouat, kes oma nimesid lehes näha ei soovinud, rõõmustasid tuledesäras elusa kuuse üle. Nad lisasid, et Jõgeva inimestel on vedanud, sest linna ei tassita kaugelt surnud puud. Kuuse juurde kogunenud lapsed aga rõõmustasid juba ette nende kommide ja mandariinide üle, mida nad nüüd igal hommikul aknale pandud sussi seest leida võivad. Karge talveilm andis inimestele lootust, et ehk seekord ei tule musti jõule.

i

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus