Jõgeva kunstniku taies alustab Eesti ringreisi

Toiduliidu piimakampaania lehmaskulptuur külastab EV sünnilooga seotud paiku, alustades ringreisi Pärnust, kus loeti ette iseseisvusmanifest.

Piimalehm tuletab inimestele meelde, et piim on väärtuslik toiduaine, mis on olnud eestlaste toidulaual olulisel kohal juba aastasadu.

Toiduliit kutsub inimesi üles end koos piimalehmaga jäädvustama ning tehtud pilte teistega jagama. Soovi korral võib anda lehmale Facebooki, Instagrami või Snap-filtriga uue näo. Kõikide vahel, kes lehmaga pilte sotsiaalmeedias jagavad ning kasutavad teemaviidet #piimonsuperhea, loositakse välja kinkekott maitsvate piimatoodetega. Lapsed võivad vanemate järelevalve all pildistamiseks ka lehma selga ronida.

Tartu Kunstikooli skulptori Lauri Tamme ja Jõgeva kunstniku Ülle Ottokari 2016. aastal loodud piimalehma skulptuur jääb Pärnu rannaparki suvepealinna elanikke ning külastajaid rõõmustama 22. juulini.

Kunstnik Ülle Ottokar on lehmaskulptuurile värvi andnud juba kolmandat aastat. „Esimesel aastal värvisin skulptuuri oma kavandi alusel, teisel laste joonistuskonkursi võidutööd kasutades. Sel aastal sai lehm Eesti Vabariigi juubeli puhul värvitud rahvusvärvidesse,“ rääkis Ülle Ottokar.

Pärnust liigub skulptuur edasi Tartusse.

ANDRA KIRNA

blog comments powered by Disqus