Jõgeva kunstikoolis kõrgkuumuskeraamikaahi

Jõgeva kunstikooli soetati Eesti Noorsootöö Keskuse Varaaida projekti toetusega kõrgkuumuskeraamikaahi. Ligi neli tuhat eurot maksnud ahju summast 2000 eurot kattis projektiraha ja ülejäänud summa linnavalitsus. Jõgeva kunstikooli direktor Kaia Lukats sõnas, et uus ahi oli kooli ammune unistus. Kõrgkuumuspõletusega on võimalik luua kvaliteetsemat keraamikat.

Projektis oli kunstikooli partneriks Jõgeva linna noortekeskus. “Kunstikoolil on keraamika klass koos juhendajaga ja uus ahi. Noortekeskusel on siin võimalus oma ringe teha,” sõnas Jõgeva linnavalitsuse noorsootöö peaspetsialist Kaire Sakjas.

Lisaks keraamikaringidele saavad noored lähemalt tutvuda kunstikooli tegemistega. Lapsed, kes pole endale huvitegevust leidnud, võivad selle avastada nii keraamikas kui ka teistes kunsti valdkondades. Neljapäeval alustas esimene rühm noortekeskuse lapsi keraamikaringis õpetaja Piret Järve juhendamisel kruuside meisterdamist. Esimesel korral said valmis kruuside toorikud, mis jäävad kaheks nädalaks kuivama. Järgmisel korral saab tassid glasuurida ning ahju pista.

Peagi alustab kunstikoolis keraamika huviring põhikooli ja gümnaasiumi lastele ja noortele.

MARGE TASUR

blog comments powered by Disqus