Jõgeva kunstikooli 11. lend — tore “värviring“

Kui üldhariduskoolides hakatakse lõputunnistusi jagama alles juunis, siis Jõgeva kunstikool saatis oma tänavuse lennu teele juba aprilli viimasel päeval.

 

Lõpuaktuse eel olid kunstikooli koduks oleva spordikeskuse Virtus fuajees väljas üheteistkümnenda lennu moodustanud kuue tüdruku, Kerly Järve, Triin Kaaveri, Liina Kinksi, Grete Rüütli, Helena Tiido ja Andra Värniku lõputööd. Neid saab seal näha praegugi.

Õpetaja Katrin Tamm-Kuusik asus üheteistkümnendat lendu juhendama siis, kui nad olid jõudnud kolmandale kursusele. Varem olid selle kursuse juhendajateks olnud Käty Gavriilidis ja Ene Kõnnussaar. Tunde anda jõudsid sellele kursusele aga tervelt kümme õpetajat ehk lühidalt öeldes kõik pedagoogid, kes nende kunstikoolis õppimise ajal seal töötasid.

“Et me kohtusime alles kolmanda kursuse alguses, pole ma üheteistkümnenda lennu rahutumaid eneseotsingute aegu näinud. Mina sain oma käe alla juba üsna selge maailmavaatega noored inimesed.”

Oma lennu kuue tüdruku kohta ütles ta, et nad on kõik head maalijad (seda näitasid ka lõputööd!). See ei tähenda aga sugugi, et nad joonistada ei oskaks. Veel on nad kõik loomingulised ja töökad ning julged katsetajad.

Huvitaval kombel kujunesid sellel kursusel vanuselised paarid: kaks tüdrukut olid kunstikooli lõpetades 13, kaks 15 ja kaks 16 aastat vanad. Vanusevahed aga omavahelist suhtlemist ei seganud. Kui Siimustis elavad Andra ja Liina välja arvata, on teised kõik Jõgeva tüdrukud. Triin ja Andra õpivad Jõgeva ühisgümnaasiumis, kõik ülejäänud Jõgeva gümnaasiumis.

Lõpuaktusel iseloomustas kursusejuhendaja kuut lõpetajat värve kasutades.

“Värvide segamise aluseks on kolm põhivärvi — kollane, punane, sinine. Nende segustusena saame sekundaarvärvid — rohelise, oranži, violeti. Kokku moodustub lihtne värviring, mis võimaldab maalida rohkete värvivarjunditega maale. Minu jaoks moodustasid 11. lennu õpilased kunstikoolis õppides just sellise toreda „värviringi”.“

Alljärgnevalt saate lugeda lõpetajate meenutusi kunstikooli ajast, kursusejuhendaja iseloomustusi ning autorite ja retsensentide arvamusi lõputööde kohta.

i

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus