Jõgeva kultuurikeskuses võistles poolsada laululast

Kultuurikeskuse laulustuudios õpib laulmist 93 last. Stuudio õpetajad Ülle Hansen, Merike Siirak, Silja Piir ja Hillar Laane valisid lauluvõistlusel osalema välja 52 poissi ja tüdrukut, kes tundides head viisipidamisoskust ja esinemisjulgust on üles näidanud.

Laulukonkursi konferansjeeks oli Vooremaa Kaunitar 2003 Elina Matsievska. Võistluste avamiseks andis ta sõna kultuurikeskuse juhatajale Airi Rütterile.

?üriis asusid laule kuulama Jõgeva maavalitsuse haridus- ja kultuuriosakonna juhataja Heiki Sildnik, Viljandi Kultuuriakadeemia õppejõud ja kultuurikeskuse lavastaja Andres Linnupuu, Jõgeva Ühisgümnaasiumi muusikaõpetaja Karin Luik, Voore Põhikooli muusikaõpetaja Heveli Ivask, Jõgeva linnavalitsuse lastekaitsespetsialist Vilve Vend, Kaarepere rahvamaja juhataja Helgi Kaeval.

Kõige noorem konkursil osaleja oli kolmeaastane Evelin Ink, kõige vanem aga Kadi Treial.

«Osalesin lauluvõistluse ?üriis esmakordselt ja see oli huvitav kogemus. Erilise mulje jättis Kadri Miti laul, millele tütarlaps oli ise viisi kirjutanud,» ütles Heiki Sildnik. Andres Linnupuu arvates olid kõige julgemad esinejad just nooremad laululapsed.

Vilve Vend oli lauluvõistluse ?üriis teist korda. «Mulle jäi eriti meelde Andra Ausi laul. Eelmisel aastal, kui ta laulis laulu «Suhkrutükk», esinemine pisut äpardus. Tänavu laulis Andra aga «Sõitu pilvelaeval.» ja sai esikoha.

Airi Rütter tänas kõiki ?ürii liikmeid mitmetunnise töö eest.

Lauluvõistluse võitjad vanusegruppide järgi
13-17-aastased: Kadri Mitt, Kadi Treial, Kati Kuld.
10-12-aastased: Kervin Kull, Helen Pärt, Anna-Liisa Taal,
8-9-aastased: Andra Aus, Simmo Säärits, Kristiin Kesamaa,
7-aastased: Andrei Zevakin, Margit Miil, Elisabet Ottas
6-aastased: Märt Puusta, Kerlyn Roosipõld, Kätlin Beilmann
3-5-aastased: Mareeta Ojasaar, Sandel Lillemägi, Hindrek Reiman.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus