Jõgeva kultuurikeskuses tuleb tervisepäev

Tervisepäeval on võimalik lasta määrata veresuhkrut ja kolestoroolitaset, samuti mõõta vererõhku ja määrata luutihedust. Inimesed saavad ka arstilt nõu küsida, suhkruhaigeid nõustab diabeediõde, õpetatakse elustamist ning mõõdetakse kopsumahtu. Teenuseid on veel teisigi.

Samuti tutvustavad meditsiinifirmad vitamiine ja toidulisandeid, ravimtaimi, hügieenitarbeid, veresuhkru määramise aparaate, termomeetreid, soojenduskotte ning vererõhuaparaate.

Vaadata saab terviseteemalisi videofilme ning kuulata muljeid Eesti päästemeeskonna osalemisest Indoneesias, loenguid reisivaktsineerimisest, elurütmist ja tervisest ning osteoporoosi ennetamisest.

Ülemaailmse tervisepäevaga seotud üritusi toimub aga Jõgevamaal teisigi: 4. aprillil on Jõgeva kultuurikeskuses ning 6. aprillil Siimustis üritus “Terve ema- terve laps”, mida juhib Silja Piir, 5. aprillil on aga maavalitsuses tervisefoorum “Hea laps”.

24. aprillil on tervisepäev spordikeskuses Virtus, kus saab kasutada aeroobikasaali ja jõusaali ning proovida kepikõndi, antakse nõu tervisliku toitumise, liikumise ja ravimtaimede kohta, saab konsultatsiooni arstidelt ning jagatakse tervisega seotud infolehti. Tegutseb lastetuba.

EVA KLAAS

blog comments powered by Disqus