Jõgeva kultuurikeskuses avati Anatoli Makarevit?i fotonäitus

 

Kakskümmend näitusel eksponeeritud fotot on “välja sõelutud” Anatoli Makarevit?i tänavusuvisest fotosaagist: maakonnalehe tarvis kultuuri-, spordi- ja muid üritusi pildistades koguneb võtteid arvukalt, trükki jõuab aga vaid kaduvväike osa neist. Näitus võimaldas nii mõnegi vahva pilditabamuse, mis muidu vaid arvutimällu jäänud oleks, laiema avalikkuse ette tuua.

Jõgevlasele, eriti kultuurihuvilisele jõgevlasele pakuvad pildid, millel jäädvustatud tänavune Kesk-Eesti Mess, Jõgeva kevadjooks, jaaniõhtu ja Vaiga Jaskar ning laulu- ja tantsupeotule ühtesulatamine Kassinurme mägedes, Otsi Otti perepäev jne, kindlasti palju äratundmisrõõmu. Sarnaseid näitusi on Anatoli Makarevit?il plaanis teha ka edaspidi.

Paraku saab näitus “Jõgeva suvi” kultuurikeskuse galeriis üleval olla vaid vähem kui nädala: tuleval kolmapäeval tuleb ekspositsioonipind vabastada järgmise näituse ülespanekuks. Ent õnneks on Jõgeva linnaraamatukogu rahvas nõus näituse pärast seda kümmekonnaks päevaks oma maja lugemissaali võtma, nii et kel pildid kultuurikeskuses nägemata jäävad, võib neid tuleva nädala teisel poolel ramatukogusse vaatama minna.

Autor on näituse toetamise eest tänulik Eesti Kultuurkapitali Jõgevamaa ekspertgrupile, Jõgeva kultuurikeskusele ja ASile Seitung.

blog comments powered by Disqus