Jõgeva kultuurikeskuse jõulumaale tullakse ka Lätist

Kuigi Jõgeva kultuurikeskus sel aastal oma jõulumaa reklaamides väga aktiivne ei olnud ning keskenduti vaid kohalikule piirkonnale, jõudsid ka tänavu kohale juba traditsiooniliseks saanud külalised Lätist.

 

Kultuurikeskuse juhataja Ainar Ojasaar ütles, et üks 20–25-liikmeline rühm Riiast käis siin juba viiendat aastat järjest. “Küllap nad on meist teada saanud jõuluvana kodulehekülje kaudu. Igal aastal detsembri alguses võtavad nad meiega ühendust ning uurivad, kas saaks tulla. Nad on alati esimesed, kes tulevad, tahavad lausa enne seda tulla, kui jõulumaa on üldse avatud. Lätlased olid ka tänavuse jõulumaaga väga rahul,” rääkis Ainar Ojasaar, lisades, et Jõgeva jõuluvana saab vene keeles hästi hakkama, aga läti keelt peab veel õppima.

 

 

Tänavune jõulumaa oli tagasihoidlik

Kultuurikeskuses 9.–13. detsembrini tegutsenud jõulumaa oli sel aastal varasemate aastatega võrreldes vähemalt väliselt pisut tagasihoidlikum.

Ainar Ojasaare kinnitusel keskenduti sellele, et laps ei oleks kõrvaltvaataja, vaid saaks ise olla sündmuste sees ja tal oleks  palju käelist tegevust.

Kui varasematel aastatel on jõulumaa hõlmanud kogu maja, siis tänavu piirduti kultuurikeskuse kammersaali ning jõuluvana toaga.

“Mul on neli last ning olen pannud tähele, et ükskõik, kus me ka käisime, läks vähemalt neile alati hästi peale just see, kui nad said ise midagi teha, midagi meisterdada,” ütles Ainar Ojasaar. “Mõtlesimegi, et proovime sel aastal ka jõulumaal seda varianti ning mulle isiklikult tundus, et see töötas.”

 

Klaasist jõuluehted

 Lapsed said kultuurikeskuses tegelda klaasikunstiga, samuti teha endale jõuluingli, mis neid läbi jõuluaja kaitseks.

“Usun, et laste jaoks oli see väga põnev. Enamik neist polnud kunagi varem klaasiga tegelenud,” rääkis Ainar Ojasaar. Kogu jõulumaa programm, mis sisaldas loomulikult ka kohtumist jõuluvanaga ning kingituste jagamist, oli planeeritud tunni aja pikkusena ja pool sellest ajast kulus meisterdamisele.

Koos klaasipäkapiku rollis olnud jõgevalase Sergei Jerjominiga said lapsed valmistada jõuluehteid. Ainar Ojasaar märkis, et väiksemad lapsed said endale natuke lihtsama töö, suuremad üritasid ka midagi keerulisemat teha. “Tehti jõulukuusk või lumememm, viimane oli keerulisem.”

 

Viie päeva jooksul üle 300 lapse

Kokku käis viie päeva jooksul Jõgeva kultuurikeskuse jõulumaal üle 300 lapse, lisaks Jõgeva lasteaedadest ja koolidest pärit suurematele rühmadele olid oodatud ka pered. “Iga pere sai käia jõulumaal ja olla jõuluvana juures omaette, ilma võõraste juuresolekuta,” ütles Ainar Ojasaar. “Loodan, et järgmistel aastatel tuleb peresid isegi rohkem, siin on neil aega rahulikult koos olla, ei ole sellist tulist ruttu, et järgmine rühm juba ukse taga ootab.”

MATI ALEV

blog comments powered by Disqus