Jõgeva kultuurikeskuse esisele haljasalale ehitatakse kõnnitee

Jõgeva abilinnapea Aare Olgo sõnul on kavas põhjalikult ümber kujundada kultuurikeskuse esine haljasala, milleks on koostatud ka eskiisprojekt. “Tööd algavad lähipäevadel Kaitseliidu hoone vastas kasvavate puude eemaldamisega. Need neli puud on vanad ja ülekasvanud ega sobi projekti järgi haljasalale. Suvel hakkame aga ehitama kõnniteed, mida mööda inimesed iga ilmaga kenasti kultuurikeskusse minna saavad. Praegu, eriti suuremate ürituste ajal, kipuvad parklas seisvad autod kultuuriasutusse kõndimist takistama. Kõnnitee ehitamiseks kulub orienteeruvalt 80 000 krooni. “

“Puud võtame välja koos juurtega, seda on vaja teha enne kõnnitee valmimist, ” selgitas abilinnapea.

“Kõnnitee ehitamine on igati vajalik ning aitab vältida ka üle muru kultuurikeskusse kõndimist. Olen näinud ka kõnnitee projekti ja arvan, et see on igati asjatundlikult koostatud,” ütles kultuurikeskuse juhataja Airi Rütter.

Aare Olgo märkis, et kõnnitee väljaehitamine on üks etapp kultuurikeskuse ees asuva haljasala kui Jõgeva kesklinna olulise ja atraktiivse osa uuendamisest. “Edaspidi on plaanis istutada haljasalale uued puud, paigaldada ümber lipuvardad, ” märkis ta.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus