Jõgeva kultuurikeskuse ees avati üleeile Airi Rütteri pink

Airi Rütter on Jõgevamaa rahvatantsu ja kultuurielu laiemas mõttes edendanud juba 43 aastat. 1988. aastast on ta olnud folklooriseltsi Jõgevahe Pere eestvedaja. Pikka aega juhtis ta ka Jõgeva kultuurikeskust. Pingi avamisel nimetati Airit aga ka kogu Eesti naistetantsu hingeks ning seda õigusega: just Airi käis välja üle-eestiliste naiste tantsupidude idee.

Pingi püstitamise algatajad olid Riigikogu liige Aivar Kokk ning Jõgevamaa Kodukandi Ühenduse juhatuse esimees ja aseesimees Liia Lust ja Pille Tutt. Esimene hoolitses ka selle eest, et mõtte teoks tegemiseks raha jätkuks. Pink telliti Tartu Kõrgema Kunstikooli lõpetanud puidukunstnikult Martti Kalamehelt.

“Soovisime just tammepuust pinki ja Martti Kalamehel oligi varuks üks tammejändrik, mis pingiks sobis. Meie soovil kaunistas ta pingi rahvatantsijate figruuidega,” ütles Liia Lust.

“See pink on tehtud ühest igavesest juurikast ja just selline oled ka sina, Airi,” ütles homme Jõgeval peetava II Eesti Naiste Tantsupeo pealavastaja Ülo Luht pingi avamisel naljatamisi.

Aivar Koka sõnul avatakse tulevikus veel mõned Jõgevamaa kultuuriinimestele, sportlastele, külaliikumise tegelastele ja ettevõtjatele pühendatud pingid.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus