Jõgeva kultuurikeskus sai jõuludeks nüüdisaegse trepi

Jõgeva kultuurikeskusse võib nüüd siseneda mööda kaasajastatud treppi, mille renoveeris osaühing Kivikuvand.

Linnapea Kalmer Laini sõnul tingis vajaduse renoveerimiseks  plaatide lagunemine nii trepil kui kaldteel ja  liiga kõrge aluskonstruktsioon, mis ei võimaldanud talvisel ajal korralikult välisust avada. “Samas oli ka trepi kalle hoone poole, mis suurte vihmade ajal vee välisukse poole suunas. Seetõttu roostetasid välisuste alumised osad ja vihmavesi valgus koridori. Uuendati ka  uste alumised konstruktsioonid,” ütles linnapea. “Trepi kuju jäi samaks. Kuna trepi kaldteele paigaldati uued plaadid ja uksed avanevad nüüd täies ulatuses, on puuetega inimestel kindlasti mugavam hoonesse pääseda. Uus trepp näeb ka ilusam välja,” lisas ta

Laini sõnul kulus trepi ja välisuste remondiks 7 800 eurot. Töö teostamiseks korraldas kultuurikeskus suunatud pakkumiste võtmise ja ainsa pakkumise tegi Kivikuvand OÜ, sest töö teostamiseks oli vähe aega. “Firma töö kvaliteediga võib rahule jääda ja kui kahe aasta vältel tuleb signaale, et midagi on veel tarvis teha, tehakse need tööd garantiiremondi korras,” ütles linnapea.

“Iseenesest oli trepi renoveerimine jõukohane nii töömeeste ajudele kui ka kätele, sest samasugust tööd on tehtud nii Soomes kui Eestis. Uut treppi oleks muidugi olnud parem teha. Konkreetses olukorras pidi ettevõte ise lahendused leidma ja arvestama, et vana aluspind alles jääks. Töö tempo oli väga kiire, töötasime ka nädalavahetustel ja õhtuti prožektorite valgel. Et ilmad vahepeal külmenesid ja kohati oli temperatuur ka  -7, tuli kogu aeg mõelda erinevatele lahendustele. Seoses külmaga suurenes tööde eelarve, sest pidime kasutama spetsiaalseid vahendeid ja tööriistu,” rääkis Kivikuvandi juhatuse liige Marek Saksing. “Kultuurikeskuse trepi  uuendamistöid tegi viis meest eesotsas Lauri Hõimuga. Nad andsid endast maksimumi,” lisas ta.

Linnapea Kalmer Lain ütles, et Jõgeva kultuurikeskuses pole suuri renoveerimistöid ette näha. Pärast kümne aasta möödumist kapitaalremondist on aga vaja teha pisiremonti. Kohendamist vajavad vihmaveesüsteemid, lumetõkked ja sokliviimistlus. Mahukaimaks tööks on lähiaastatel saali põranda vahetamine. 

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus