Jõgeva koolide vilistlaste kokkutulek paneb alguse uuele traditsioonile

24. oktoobril kohtuvad Jõgeva kunagiste keskkoolide, ühisgümnaasiumi ja gümnaasiumi vilistlased. Esimest korda saavad kokku kõigi nende koolide kunagised õppurid ja õpetajad.


Kokkutuleku korraldusmeeskonna liikme Nele Graversoni sõnul on endised õpilased ühe linna noored olnud ning ikka omavahel suhelnud. “Õppisime küll erinevates koolides, aga sõbrad olime ikka,” märkis Nele. Seetõttu leiti, et tark oleks korraldada ühine kokkutulek ning teha algust uue traditsiooniga.

 “See on mõistlik ka ressursside poolest, saame kaasata rohkem toetajaid. Kokkutuleku korraldamine on üsna kulukas, miks mitte seda koos teha,” ütles Nele. Ühine kokkutulek on saanud kiidusõnu nii õpetajate, vilistlaste kui linna poolt. Sel aastal möödub sada aastat hariduse andmise algusest Jõgeval. “Nii on hea kokkutulekutraditsiooniga just nüüd alustada. Tore, kui need kaks tähtpäeva käiksid ühte sammu.”

Eduka ürituse korraldamise taga on hästi toimiv meeskond. Korraldusmeeskonda kuuluvad Mairi Koll, Kadri Toit, Riina Salminen, Imre Mihhailov, Raul Soodla ja Nele Graverson. Ülesanded on jaotatud ja kokkutuleku korraldamine läheb plaanipäraselt. “Kõik vastutavad millegi eest. Näiteks Imre võttis enda kanda Virtuse peoks ettevalmistamise, hoolitses bändi, heli ja valguse eest. Mairi tegeleb aktuse korraldamisega,” rääkis Nele. 

Vilistlased on olulised

Aktuse ja kogu peoõhtu kandev jõud jääb vilistlaste peale. Ürituse jaoks on kokku kutsutud vilistlaskoor. Nele sõnul on lauljad igasse häälerühma oodatud. Järgmine proov  toimub juba pühapäeval, 4. oktoobril Jõgeva muusikakoolis. Vilistlaskoor astub üles aktusel, mis toimub kultuurikeskuses. Koori esituses saab kuulda tuttavaid laule kooliajast, mida nii mõnelgi lõpuaktusel lauldi. Aktus teeb hingele pai. See on südamlik kokkusaamine õpetajate ja lõpetajatega, et üheskoos vanu kooliaegu meenutada.

Pärast aktust on koolimajade uksed vilistlastele valla. Kes soovivad, saavad minna oma vanasse koolimajja ja ringi jalutada. Avatud on ka Jõgevamaa gümnaasiumi uksed, kus huvilised saavad uut koolimaja uudistada.

Nele sõnul nad sel korral traditsioonilist klassijuhatajatundi ei korralda. „Paljud lõpetajad on teise kooli õpetajad. Nii mõnigi oleks ühtaegu nii vilistlase kui klassijuhataja rollis.“

Õhtuste esinejatena astuvad üles ansambel Junkop kooseisus Tiit Käosaar (klahvpillid), Margus Mändmets (laul), Tõnu Hallik (kitarr), Kalmer Paju (löökriistad), Ergo Lind (basskitarr). Tegemist on aastatel 1985–1989 tegutsenud Jõgeva II keskkooli bändiga. Õhtut juhivad ägedad diskorid kooliajast Ainar Ruussaar, Raul Soodla ja Imre Mihhailov. Õhtu peaesineja on 2 Quick Start. “Usaldasime peaesinejaid valima vanu diskoreid,” lausus Nele.

Palju toetajaid

Kokkutuleku toetajaiks on enamasti kõik vilistlased. Praeguseks on andnud oma toetusest teada osaühingud Moreen, Biohouse, Starmaster, Põhjatuul, Felling, Multimaksi ja Autoveod. Lisaks JJ-Street, Marek Saksing, Aivar Kokk, Toomas Orumaa, Mait Härma, Kaspar Lill, Indrek Piir ja Jõgeva linnavalitsus.

Nele kinnitusel on see väga rõõmustav, et vilistlased ja kohalikud ettevõtjad on nõus toetama ning pakkuma abi valdkonnas, kus nad tegutsevad.

Jõgeva koolide kokkutulekule on oodatud kõik, kes peavad koole omaks ja oluliseks. “Ka need, kel koolitee Jõgeval katkes või  kes siin vaid põhikooli lõpetasid, on oodatud osalema. Nii mõnigi on öelnud, et lõpetas Jõgeval küll 9 klassi, ent tunneb, et just siin on tema kodukool,” rääkis Nele. Loomulikult on väga oodatud ka kõik õpetajad.

Jõgeva koolide kokkutulek 24. oktoobril

*15.00 aktus Jõgeva kultuurikeskuses

*16.00–18.00 koolimajade külastus

*18.00 pidu Virtuses

*Info Jõgeva linna ja põhikooli koduleheküljel ning Facebook’is.

*Osalustasu (10 eurot) saab maksta põhikooli kantseleisse ja MTÜ Tähetund arvele EE791010220203811222 SEB

 MARGE TASUR

blog comments powered by Disqus