Jõgeva kohvikutepäev pakub gurmaanidele maitseelamusi ja külalistele üllatusi

Juba 13. augustil toimub teine Jõgeva kohvikutepäev. Hiiglaslik küpsisetort, helilooja Olav Ehalast inspireeritud Ehala amps, käsitööõlu, nostalgilised kiluleivad, saun, kümblustünn ning meeleolukas ühislaulmine on vaid mõned üllatused, mis ootavad Jõgeva kohvikulisi.


Kohvikutepäeval avavad linlased oma koduaedades vaid üheks päevaks kohvikud. Tänavu on valla kolmeteistkümne kohviku uksed. Mullu kuue kohvikuga alustanud sündmus on paisunud poole suuremaks.

Garaažimüügis põnevad leiud

Kodukohvikutes pakutakse nii maitsvaid hõrgutisi kui põnevat kultuuriprogrammi ja kaasahaaravaid tegevusi. Kohvikutest ei puudu kohalikud maitsed ning aiasaadused.

Kohvikupidajate seas on ka mesinikke, kes küpsetavad kodust meekooki. Kui kalasaak on rikkalik, leiab kohvikutepäevalt suitsukala. Kesklinnas on kella 11-16 kõigile suurtele ja väikestele mürgeldamiseks batuut. Suur 28a hoovis on avatud garaažimüük, kus on valikus põnevaid leide nii väikestele kui suurtele.

Kesklinnas seavad ennast sisse JJ-Street tantsijad, kes ootavad linnarahvast suurima küpsisekoogi meisterdamisele. Lisaks pakub JJ-Street kohvik noorte valmistatud maitsvaid ja uuenduslikke küpsetisi, mis sobivad igale maitsele. Valikus on näiteks punapeediga toorjuustukook. Kohvikus lahutavad meelt JJ-Street tantsijad ning meeleolu loob DJ. Kohvik on Jõgeva kesklinnas avatud kella 11-16.

Saab ahjusooja leiba osta

Eelmiselgi korral oma uksed avanud kohvik Rohus pakub mullust menukit: ema küpsetatud leiba. Sooja leiba saab mekkida nii kohvikus kui koju kaasa osta. Kohvik on hubase, kuid luksusliku atmosfääriga, kuhu on oodatud kõik, kes on avatud maitseelamusteks ja soovivad veeta aega suurepärases seltskonnas. Menüüs on näiteks peedipüreesupp kitsejuustu ja karulauguõliga, rebitud mahlase sealihaga võileib ning suvemarjakook.

Kell 13 mängib kohvikus rahvamuusikat ansambel Tuustar. Kohvik Rohus on avatud kella 11-16.

Jõgeva kammerkoor seab oma KAmmerKOoreKOhviku sisse Puiestee 36 maja hoovis. Muusikast inspireeritud menüüs on nii soolased kui magusad ampsud: Dirigendi kepike, Ehala amps, Hermanni kange ja Soprani soolane. Muhedate suupistete kõrvale saab leiba luusse lasta koos kammerkooriga lauldes.

Kammerkoor ootab kohvikulisi külla kella 10-14.30. Igal täistunnil on muusikaline tegevus või koori etteaste. Et 13. augustil on rahvusvaheline vasakukäeliste päev, siis on avatud vastav teemalaud.

Kirsi kohviku perenaised on neli lapsepõlvesõbrannat Reelika, Nele, Gerli ja Gellu. Parimate sõprade kohviku teemaks on hurmavad kirsid. Menüüs on kirsi- ja kohupiimaplaadikook, kirsikringel, meekook. Kaks kohviku perenaist peavad mesilasi ning meekook valmistatakse kodumeest. Et magus ja soolane oleks tasakaalus, on menüüs kodujuustupirukas singiga. Kirsi kohvik on külalistele avatud 10-15.

Jaama Puffetis esineb Jüri Homenja

Kohvik Põllu tänava hõrgutised avab oma uksed kella 11. Menüüs on sushi, erinevaid koogikesed, pirukaid ning hea kohv. Jaama Puffet ootab külastajaid kell 10 hommikukohvile. Menüüs on juba eelmisest aastast tuttavad lemmikud, lisaks on kohviku perenaine lubanud üllatada uute maitsetega. Kell 14 tuleb kohvikusse esinema Jüri Homenja. Kontserdi pilet on viis eurot.

Terassikohvik 10 ja Pool võõrustab külastajaid kella 11-17. Menüüs on kodune käsitööõlu, mille juurde pakutakse mõnusaid soolaseid küpsetisi. Kohvisõpru rõõmustatakse kohvivalikuga värskelt jahvatatud ubadest ning sinna juurde pakutakse hoole ja armastusega valmistatud juustukooke. Muidugi on omal kohal jäätisekokteil, ning uudisena tervislik keefirikokteil kamaga. Lapsed saavad oma koogikesi liivakastis valmistada või kiikedel lustida. Lisaks on elava muusikaga vahepalad.

Rohelise Maja kohvik ootab külastajaid kella 11. Hubases hoovis on mõnusad istumiskohad, kunstitelk ja lasteala. Menüüs on rohelise varjundiga road, lõbusad suupisted ja mitmekesine kohvivalik. Müügil on kunstiteosed: akvarellid, linoollõiked, akrüülmaalid, arvutigraafika ning lastele meeldima hakanud mänguasjad.

Kunstikodu Kohvik avab oma uksed kell 11. Toidud on vastavalt kodule kunstiteemalised ja kui saak hea, siis pakutakse ka suitsukala. Lisaks roogadele pakutakse veel portreejoonistust ja näomaalinguid.

Pühapäevitaja kohvik sündis suurema õe ja väiksema venna loomingulises koostöös. Ruumikas aed on kõikidele toredatele inimestele avatud. Aias suitseb suitsuahi ja grill ning säriseb vahvlimasin. Pakutakse sooja lõhet otse suitsuahjust, imehead sütel grillitud kana, krõbedaid vahvleid meie lapsepõlvest ja mitmeid muid maitsvaid küpsetisi. Aias on avatud ka taaskasutusnurk.

Vanas Kaitseliidu majas nostalgiakohvik

Kella 10-14 on Aia tänaval vanas Kaitseliidu majas avatud kohvik Nostalgia. Külastajatele pakutakse nostalgiahõngulisi soolaseid ja magusaid suupisted: näiteks kiluvõileibu ja vahvleid. Kõlab kodumaine muusika vinüülplaatidelt. Aias on lauatenniselaud, kus saab mängida ja omavahel sportlikult mõõtu võtta.

Pedjajõe kohvik avatakse kell 11. Menüüs on maitsvad koduküpsetatud pirukad ja koogid, erinevaid salatid ja suupisted. Joogiks koduõlu ja siidrikokteil jäätisega ning kindlasti ei puudu kohvikust ka kohv. Lapsed saavad hobusega sõita, batuudil hüpata ning suhkruvatiga maiustada. Ettetellimisel saab minna sauna ja kümblustünni (5332 4717).

Kella 13 avab külastajatele oma uksed Kirikla kohvik. Pakutakse kohvi, pirukaid ja suupisteid. Taustaks mängib mõnus meeleolumuusika.

Jõgeva kohvikutepäev 13. august 2017

Rohu 19          Rohus avatud: 11-16

Puiestee 36     KAmmerKOoreKOhvik avatud: 10~14.30

Kirsi 29           Kirsi kohvik avatud: 10-15

Põllu 13          Põllu tänava hõrgutised alates kella 11

Raudteeväljak 4         JAAMA PUFFET hommikukohv kell 10

Roosi 10         Terrassikohvik 10 ja Poolavatud: 11-17

Niidu 12         Rohelise Maja kohvikalates kella 11

Suur 21a         KUNSTIKODU KOHVIKalates kella 11

Aamisepa 5     Pühapäevitaja kohvikavatud: 12-17

Aia 7   Kirikla kohvik avatud: 13-16

Aia 4   Nostalgiaavatud: 10-14

Kesklinnas      JJ-Street kohvik avatud: 11-16

Kalda 10         Pedjajõe kohvik alates kella 11

Suur tn 38       hoovis on kella 10-15 avatud garaažimüük

Kella 11–16    kesklinna pargis batuut lastele ja täiskasvanutele

MARGE TASUR

blog comments powered by Disqus