Jõgeva koguduses viidi läbi hõbeleeriteenistus

Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku Jõgeva koguduses oli möödunud laupäev pidulik: koguduse kunagine õpetaja Markus Haamer jagas hõbeleeriõnnistust neile, kes veerand sajandit tagasi koguduse esimesse leerigruppi kuulusid.

Jõgeva kogudus on noor, möödunud aasta lõpus tähistas see oma 25. sünnipäeva. Tänavu 4. aprillil möödus aga 25 aastat sellest, kui esimene leerigrupp leeriõnnistuse vastu võttis. Kahekümne üheksast toonasest leerilapsest on praegu veel meie keskel üheksateist ja enamik neist oli pidulikul hõbeleeripäeval ka kohal.

“Leeriõnnistuse saanud inimesed ei pruugi sugugi alati kiriku juurde jääda. Teie leerirühm oli ses mõttes õnneliku käekäiguga, et enamik teist on kirikuga ka praegu seotud,” tõdes Jõgeva koguduse esimene õpetaja Markus Haamer, kes praegu EELK Põltsamaa kogudust teenib.

Tema sõnul on ustavus kirikule seda hinnatavam, et esimese leerirühma ees seisis väga raske ülesanne: täieõiguslikuks koguduseliikmeks saades tuli neil hakata nii koguduse elu kui ka kiriklat üles ehitama.

Hõbeleeriteenistusel pidas jutluse EELK Tartu praost Ants Tooming. Veerand sajandi taguseid leerilapsi olid tervitamas ka EELK Mustvee koguduse õpetaja Eenok Haamer, Renko (Soome) sõpruskoguduse esindaja Maija-Liisa Stahl ja Jõgeva abivallavanem Arvo Sakjas.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus