Jõgeva kiriklas õnnistati Eesti ja Jõgeva valla lipp

Pühapäeval EELK Jõgeva kiriklas toimunud jumalateenistusel õnnistas kirikuõpetaja Georg Glaase Eesti Vabariigi ja Jõgeva valla lipu. Peapiiskop Urmas Viilma aukirjad pälvisid kogudust abistanud ja toetanud Jõgeva vallavalitsus ning käsitöö- ja kunstimeister Merje Talistu.


Kirikuõpetaja Georg Glaase alustas tseremooniat Eesti lipu õnnistamisega, millele järgnes Jõgeva valla lipu õnnistamine.

„Hea tõdeda, et luterlik kirik on asunud rahvus- ja riigilipu ning omavalitsuse lippude tähtsusest põhjalikult rääkima. Hästi on meelde jäänud peapiiskop Urmas Viilma sinimustvalge lipu 135. aastapäevale pühendatud kõne. Ta on öelnud, et kui kõneleme lipu õnnistamisest, siis laotub see õnnistus ka kõigi nende üle, kes lipu alla koonduvad,“ lausus Jõgeva vallavanem Aare Olgo.

„Nii Eesti kui ka Jõgeva valla lipp toovad soojust südamesse. Nagu linnud, peavad ka inimesed endale pesapaiga leidma. Meie oleme selle leidnud Jõgeval,“ ütles koguduse liige Ahto Eigo. Teda ja abikaasat Liivia Eigot õnnitlesid koguduse liikmed kuldpulmade puhul.

EELK Jõgeva koguduse õpetaja Georg Glaase andis üle peapiiskop Urmas Viilma tunnuskirjad koguduse koostööpartneritele: Jõgeva vallavalitsusele ja käsitöö- ning kunstimeister Merje Talistule. Talistu on aidanud aastaid kogudust kunsti-ja kujundustöödes. „Koostöö algas sellest, et oleme Kiigemetsa koolis Mare Rosinaga kolleegid. Arutame kõik tööd põhjalikult läbi,“ ütles Talistu ja lisas, et tunnustus tuli talle suure üllatusena

Jumalateenistusel õnnitleti ka Jõgeva koguduse juhatuse esimeest Mare Rosinat 75. sünnipäeva puhul.

„Oma tegevusele pühendunud inimesi tuleb hinnata ja austada. Mare Rosin on üks sellisid inimesi,“ lausus kirikutegelast õnnitlenud vallavanem Aare Olgo. Ta märkis, et vallavalitsuse tunnuskirja sai proua Rosin Eesti Vabariigi 101. aastapäevaks.

Endapoolse tänukirja ja kingituse, laterna kui valguse sümboli, andis Mare Rosinale üle Riigikogu rahanduskomisjoni esimees Aivar Kokk.

„Ma olen püüdnud koguduse heaks teha nii palju, kui jõudu ja energiat on. Ootan alati nende inimeste mõtteid ja soovitusi, kellele meie tegevus korda läheb,“ lausus Rosin.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus