Jõgeva kesklinnas võeti ebatsuuga maha

 Jõgeva Linnavara poolt väljastatud raieloa alusel võttis OÜ Market Transport maha haljasalal kasvava hariliku ebatsuuga. Kesklinnas kasvava kõrge puu mahasaagimine oli küllaltki aeganõudev ?  ega linnas saa lageraiet teha: ohutuse tagamiseks tuli okslik puu esmalt ladvani paljaks laasida ning alles seejärel võis hakata tüve ülevalt alla meeterhaaval maha võtma.

 Saagimistööde uudistajaid, puu mahavõtmise vastaseid ja pooldajaid oli platsis omajagu. Nii mõnigi tuli saemeeste tegemisi  segama ja hurjutama:

?Mida te, inimeseloomad, teete! Linnas puid isegi vähe, nüüd hakkate veel viimaseid ja just igihaljaid maha võtma!?

Ja nagu ikka, oli kuulda ka vastupidist juttu: ?Neljakümneaastane puu oligi juba räsitud, mõni meeter tüve okstest paljas ja ega ta pakkunudki enam erilist silmailu. Takkaotsa ahendas kõrge, altpoolt eriti tihedaks kasvanud puu  vaadet kultuurihoonele, Paju pandud ?Jõgeva vaimule?, kaubahallile, kesklinnale.?

Üsna paljud pole aga tähelegi pannud, et seda puud enam pole. Kui millestki enam puudust ei tunta, ju siis polnud see kuigi oluline. Meenub, et poleemika käis  ka Aia tänava kooli ees kasvavate  kõrgete   ja vanadusest kõdunevate paplite mahavõtmise üle. Tundub, et nende paplite tollased mahavõtmise vastased on juba leppinud sellega, et õitsemise ajal ei kata paplivatt tänavat ja neil pole enam ka ohtu murduva puu alla jääda. Võta või jäta, kuid ka omaaegne viiekümnendate   tüüpiline ehitis ? koolimaja ? sai paremini nähtavaks.    

       Jõgeva kultuurikeskuse esist jääb ehtima hõbekuusk, mis jääb  linna  jõulupuuks edaspidigi. Seega pole enam vaja tarida igal jõulukuul  maakonnakeskusse kaharat kuuske, et uuel aastal see jupphaaval maha saagida.

ARDI KIVIMETS

blog comments powered by Disqus