Jõgeva kesklinna ehitatakse kolme tärni vääriline hotell

Jõgeva majandusühistu ehk uue nimega Coop Jõgeva tahab rajada Suur tänav 11 asuvasse hoonesse, kus praegu töötab E-ehituskeskus, hotelli. Praegu on majutusasutus veel projekteerimisjärgus, kuid sügisel loodetakse ehitustöödega alustada.


Coop Jõgeval on meie maakonna inimestele hea uudis: tänu  soodsale ilmale, on Pae kaubanduskeskuse ehitamine edenenud arvatust nobedamalt ning see avatakse tähtajast varem.

Kerkivasse Pae kaubanduskeskusse kolib teiste hulgas ka praegu Suurel tänaval tegutsev E-ehituskeskuse kauplus. Kuid see hoone ei jää pikalt tühjalt seisma, esialgsete plaanide kohaselt alustatakse seal hotelli ehitamisega juba sel sügisel 

Kuusteist numbrituba

Coop Jõgeva haldusjuhi Guido sõnul on praegu veel käsil projekteerimine,  kuid konstruktor on juba töödesse kaasatud, seega liiguvad asjad õiges suunas. Projekteerimisega tegeleb ettevõte Studio3, kes ka Pae kaubanduskeskuses selle töö ära tegi. “Praegu loodame, et mai lõpus või juuni alguses saaks projekteerimisega ühele poole. Ehitamisega võiks alustada sügisel. Ei julge tähtaegu veel kõva häälega välja öelda, kuid lootust on, et avamine tuleb uuel aastal,” rääkis Põldkivi.

Hotelli plaanitakse kuusteist numbrituba, mis asuvad hoone teisel ja kolmandal korrusel. Toad on ühe-, kahe- ja kolmekohalised. Esimesele korrusele tulevad vastuvõtt ja kohvik. Nagu korralikule hotellile kohane, hakatakse seal pakkuma ka hommikusööki. Sel ajal on kohvik väljastpoolt tulijatele suletud, kuid muul ajal teenindatakse kõiki soovijaid.

Hotellide mugavust hinnatakse teatavasti tärnisüsteemis ja kõrgeim tase on viis tärni. Jõgevale rajatavale hotellile võib osaks saada maksimaalselt kolm tärni. “Tärnide nimel ekstra pingutama ei hakka, kuid olen jälginud majutusasutuste hindamise kriteeriume ning nende põhjal võib esialgu öelda, et kolm tärni oleks täiesti võimalik. Pole kindel, kas me neid ka taotlema hakkame,” lisas haldusjuht. 

Hotellipidamise kogemus puudub

Ta kinnitas et maja, kuhu hotell rajatakse, väljastpoolt oluliselt ei muutu. Kõige suuremad muutused võetakse ette hoone siseõues, kuhu rajatakse liftišahti tarvis juurdeehitis. “Hoone renoveeritakse, kuid tahame fassaadi välimuse säilitada,” rääkis haldusjuht.

Tema sõnul on kõnealune maja üks suuremaid ärihooneid Jõgeval, mis esimese Eesti Vabariigi ajal ehitati. See on tänaseni peaaegu muutumatul kujul säilinud. Seetõttu oleks patt väärika ajaloo ja ajatu välimusega hoone väljanägemist  muutma hakata.

Praeguseks on selge, et seoses hotelli rajamisega tuleb Coop Jõgeval ka tööjõudu juurde palgata. “Hotelli haldajaks jääme ikkagi meie, kuid et meil hotellipidamise kogemused puuduvad, siis peame selleks vastavad inimesed palkama,” rääkis Guido Põldkivi, kes ei osanud siiski veel öelda, kui palju töökohti seoses hotelli rajamisega juurde tekib.

Pildiallkirjad: Praegu tegutseb Suur tänav 11 hoones E-ehituskeskuse kauplus, mis maikuus Pae kaubanduskeskusse kolib. Plaanide kohaselt hakatakse maja hotelliks kohendama juba tänavu sügisel.

EILI ARULA

 

blog comments powered by Disqus