Jõgeva kergejõustiku tipud loodavad kodustaadionil rekordeid ületada

Tuleval teisipäeval peetakse Jõgeva linna staadionil selle hooaja neljas BigBank kergejõustiku Kuldliiga etapp, kus osalevad ka Külmalinna tippsportlased, odaviskaja Mihkel Kukk ja teivashüppeneiu Reena Koll, kes loodab kodusel staadionil ja kodupubliku toetusel enda nimel olevat teivashüpperekordit ületada.

 

Teisipäeval on Jõgeval kohal tõeline kergejõustiku tippude armaada. Kahel varasemal aastal, mil Jõgeval on Kuldliiga etappi peetud, pole kohal olnud selliseid spordi suurkujusid kui nüüd. Absoluutselt igal alal on olemas Eesti tipud, kellele pakuvad konkurentsi välisriikide parimad.

Päeva üheks põnevamaks alaks kujuneb kindlasti naiste teivashüpe. Eesti rekordineiu, vaid 14-aastne Jõgeva tüdruk Reena Koll tahab kodupubliku ees kindlasti rekorditulemust parandada. Kohal on ka Lembi Vaher, kellega vaheldumisi on Reena Koll Eesti naiste rekorditulemust parandanud. Selleks, et Reenal tulemus ka õnnestuks, ootab neiu kodupubliku toetust ja tunnustust.

Teine ala on odavise, kus osaleb ka Jõgeva oma mees Mihkel Kukk. Kuke viimane võistlus oli juba üsna lootustandev ning MM-i norm on vaid kukesammu kaugusel. Antud tulemuse proovib Kukk siin staadionil ületada. Mis oleks magusam, kui kauaoodatud pikk odakaar oma kodustaadionil. Talle pakuvad konkurentsi Risto Mätas ja lätlane Zigismunds Sirmais, kes on ka juunioride meister.

Üheks päeva trumpalaks on muidugi kettaheide, kus osalevad olümpiavõitja Gerd Kanter ning Märt Israel. Kanter ning Israel võistlevad täna Pariisis Teemantliiga võistlusel ning järgmisena ongi mehed platsis Jõgeval. Kanteri tulemused on igal võistlusel olnud tõusuteel. Hea ilma ja toetava publiku toel pole võimatu ka sakslase Robert Hartingu heidetud hooaja tippmargi 68.99 ületamine.

Võistluste peakorraldaja Mati Lilliallik rõhutas, et rekordid on kergemad tulema juhul, kui on ka kohal rahvas, kes sportlastele kaasa elab. Koha peal viiakse läbi ka tasuta ennustusvõistlus. See, kes arvab ära odaviske võitja ja tulemuse, saab auhinnaks 1000 eurot. Võistluspäev algab teisipäeval kell 17.00.

i</font>

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus