Jõgeva karika viis koju Soome saalihokimeeskond

Saalhokiturniiri Jõgeva Karikas korraldanud spordiklubi Tähe esindusmeeskond pälvis võistlusel kolmanda koha. Turniiri võitis Soome meeskond VKTP, kus mängis kaasa ka Tähe kasvandik Rein Kivi

Spordikeskuses Virtus kahel päeval peetud saalihokiturniiri Jõgeva Karikas avasid tervituskõnedega Jõgeva abilinnapea Kalmer Lain ja spordielu edendav ettevõtja Priit Saksing.

Tähe esindusmeeskond jõudis poolfinaali, kus kaotas aga VKTP-le 5:2. Kolmanda-neljanda koha mängus alistas Tähe aga SK Saku Fortuuna meeskonna karistusvisetega. Mängu normaalaeg lõppes 2:2 (1:0;1:2) Karistusvisetes tabasid vastase väravat Marko Saksing, Margus Guss ja Raul Kivi.

Finaalis olid aga vastaseks saalihoki Eesti meistrivõistluste hõbedaomanik SK Augur ja Soome võistkond VKTP. Skoori avas Tähest võrsunud Auguri mängija Andro Sõber. Tugevamat positsiooni suutis aga pidevalt hoida VKTP, kes võitis mängu 8:3 (3:2, 5:1)

Võitjatele andis karika üle turniiri peakorraldaja, SK Tähe juhatuse esimees Marko Saksing.

Turniiri edukamad meeskonnad said auhinnaks meeneid, millest mitmed oli välja pannud ka SK Tähe suurtoetaja Priit Saksing.

“Augur oli üsna tugev vastane, seetõttu osutus finaalmäng üsnagi pingeliseks,” ütles võitnud meeskonnas mängiv Rein Kivi.

 “VKTP on tegelikult saalihokihuvilistest sõpradest koosnev meeskond, kes tuleb kokku, et osaleda võistlustel ja turniiridel.

Võis märgata, et Tähel on pooleli uus projekt, mille käigus prooviti erinevaid kombinatsioone ja anti noormängijatele võimalus karastuda kohtumistes tõsiste vastastega,”  lisas ta.

Ka Tähe eestvedaja ja ründemängija Marko Saksing märkis, et saalihokiturniir Jõgeva Karikas oli esindusmeeskonnale heaks ettevalmistuseks Euroopa karika kvalifikatsiooniks.

Turniiri Jõgeva Karikas parimaks mängijateks  tunnistati  ründaja, Venemaa koondislane Valeri Maslov, edukaimaks kaitsjaks Eetu Uotinen (VKTP), ründajaks Andro Sõber ja väravavahiks Rainer Kalde (SK Tähe ).

Eile õhtul alustas aga Jõgeva Tähe Lätis Valmieras kaasa mängist Euroopa Karikavõistluste EuroFloorball Cup kvalifikatsioonimängudel. Mängude ajakavaga saab tutvuda Tähe kodleheküljel www.sktahe.ee ja mängudele kaasa elada online kaudu www.floorball.org ja www.floorball.lv. iii

iii

JAAN LUKAS     

blog comments powered by Disqus