Jõgeva kammerkoor laulis Leedus

Jõgeva kammerkoor käis Leedus Jonava rahvusvahelisel koorifestivalil „Valguse laulude loomine”, kus leidis sooja vastuvõtu.


„See ei ole Jõgeva kammerkoori esimene osalemine Jonava festivalil,” ütles koori dirigent Margus Kask. Jonavat ja Jõgevat seovad sõprussuhted juba mõnda aega ning viimati laulis Jõgeva kammerkoor seal 2015. aastal.

„Valguse laulude loomine” on samuti päris pikkade traditsioonidega festival ning osalejad nagu tavaks kõrge tasemega. Festivalil esines ka Panevežise orkestri puhkpillikoosseis. „Tegemist ei ole koorikonkursiga ja festivalil ei jagata auhindu. Iga kahe aasta tagant toimuv festival on midagi natuke meie maakonnalaulupidude sarnast,” rääkis Margus Kask. „Eraldi esinemised olid seekord ainult külaliskollektiividel. Meil, Moldova kooril ja Läti tantsuansamblil,” ütles ta.

Jõgeva dirigendile jättis väga hea mulje kõrgel tasemel helindus vabas õhus. „Helitehnika ning helitehnikute töö oli tõeliselt ladus ja kõrgel tasemel. See on selge, et sajaliikmeline koor kõlab hästi, aga ka meie oma väikese koori kõla oli väga hea ja hästi võimendatud,“ rääkis dirigent.

Enesetutvustamise käigus ilmnes Jõgeva muusikutele, et Eesti muusikat tuntaks sealpool üllatavalt hästi. Vastuvõtjate hulgas oli nii tuljaku ekspert kui kohalike seas väga hästi tuntud Gerli Padari nimi, kellega Jõgeva koor samuti koos on esinenud. „Maailm on palju väiksem kui arvame. Saime suhelda, vaadata-kuulata teiste esinemisi ja kogemusi vahetada. Sellised käigud mõjuvad koorile ikka väga hästi,” nentis dirigent Kask.

Andra Kirna

blog comments powered by Disqus