Jõgeva kabevõistkond Eesti meister

Tallinnas peetud Eesti võistkondlikel meistrivõistlustel 64ruudulises kabes tuli Jõgeva Kabeklubi võistkond esmakordselt Eesti meistriks. Võit tuli oodatust kergemini – esimeses voorus viigistati 4:4 Paide linna võistkonnaga, kes küll esines ilma naismängijata, edasi aga alistati 5:3 Hiiumaa ja võrdse tulemusega 6:2 Nõmme Kabeklubi I ja II võistkond. Viimases voorus piisas meistritiitli saavutamiseks Lasnamäe Kabeklubi vastu mängides isegi minimaalsest 3:5 kaotusest, ent seegi viigistati 4:4 ja nii jäi esikolmiku järjestuseks Jõgeva 8, Nõmme I 7 ja Lasnamäe 6 matšpunktiga.

Võistkonna kaukasse tõid punkte 10st võimalikust Marika Azojan ja Uno Plakk 7, Arno Uutma 6 ja Kaljo Siimer 5. Kaljo Siimerile oli see esmakordne Eesti meistritiitel, küll on aga tema saavutustepagasis Eesti noorte meistritiitel. Jõgeva Kabeklubi on Eesti võistkondlikel meistrivõistlustel osalenud järjest alates 2009. aastast.

Alustati 6. kohaga seitsme võistkonna konkurentsis, medalile jõuti 2012. aastal (II koht), mullu tuli leppida pronksmedalitega. Kõigil kordadel on kuulunud võistkonda Marika Azojan ja Uno Plakk, alates 2010. aastast ka Arno Uutma.

Kaljo Siimer on kuulunud võistkonda neljal korral, kolmel eelmisel korral ei jõudnud võistkond medalile. Eesti võistkondlikud meistrivõistlused 100ruuduses kabes on viimane tänavune medaliala. Võistlused toimuvad 12. ja 13. detsembril ja siis selgub, kas meie kabetajad saavad tänavusele 20. medalikohale lisa.

JÕGEVA KABEKLUBI

blog comments powered by Disqus