Jõgeva kabetajatele pronksmedalid


Eesti võistkondlikel meistrivõistlustel 64-ruuduses kabes osales kaheksa võistkonda. Eesti meistriks tuli Paide linnameeskond 12 matšipunktiga 11 punkti kogunud mulluse meistri Hiiumaa ja Jõgeva Kabeklubi ees. Teise koha määras esmalt individuaalpunktide summa, mis oli mõlemal võistkonnal võrdne – 37, seejärel suurim punktide summa kõrgemal laual.

1. laual kogus Hiiumaa 11 punkti Jõgeva 9 vastu. Esikolmikule järgnesid Lasnamäe I 7 ning Nõmme I ja II võistkond vastavalt 6 ja 5 matšipunktiga.

Jõgeva Kabeklubi alustas hästi, alistati hilisem võitja Paide 5:3. Järgnes tagasihoidlik viik 4:4 Nõmme II võistkonnaga ja võit 6:2 Pärnumaa Spordiliidu üle. Teine võistluspäev algas 3:5 kaotusega Hiiumaale, edasi alistati järjekorras Lasnamäe I, Nõmme I ja Lasnamäe II tulemustega 5:3, 6:2 ja 8:0. Võistkonnale tõid punkte laudade järjekorras Arno Uutma 9, Uno Plakk ja Jüri Hermann 11 ning Marika Azojan 6 (kõik 14st). Teise ja kolmanda laua tulemused olid ka turniiri parimad, eriti tuleb hinnata Jüri Hermanni panust.

Selles mänguliigis oli see Jõgeva Kabeklubi teine medal, kaks aastat tagasi pälviti hõbemedalid, 2011. aastal ja mullu tuli leppida 4. kohaga.

Detsembri esimesel nädalavahetusel toimuvad Eesti võistkondlikud meistrivõistlused 100-ruuduses kabes, kus Jõgeva Kabeklubi on tulnud kahel viimasel aastal vastavalt hõbe- ja pronksmedalile.

i

JÕGEVA KABEKLUBI

blog comments powered by Disqus