Jõgeva kabetajate edu Lätis

Jõgeva kabetajad esinesid kahe võistkonnaga  Läti ühel populaarsemal turniiril 64-r. kabes – Jazep Juhnevici mälestusturniiril väikelinnas Degumniekis. Põhiturniiril, kus mängiti üheksa vooru šveitsi süsteemis, istus mängulaudade taha 64 kabetajat, nende hulgas üheksa nais- ja 17 noormängijat. Koosseiski oli küllaltki esinduslik – peale suurmeister Arno Uutma osales üheksa rahvuslikku meistrit.


 Arno Uutma juhtis turniiri algusest lõpuni, võitude kõrval kanti tema kontosse kolm viiki, neist üks Merilii Jalaga. Kokkuvõttes sai ta 15 punkti, teiseks tulnud Läti meister Ivars Vidrins jäi temast maha 2 punktiga. Uno Plakk, kes viimases voorus viigi forsseerimisel Uutmaga aja ületas, ning Enno Eerma kogusid 12 punkti, mis andis neile turniiritabelis vastavalt 5. ja 8. koha.

Teiste meie mängijate tulemused on järgmised.  11. Kaljo Siimer 11, 22. Kaarel Ots 10, 27. (naiste 2.) Mare Plakso 10, 38. (noormängijate 3.) Merilii Jalg 8 ja 50. Rein Orav 7 punktiga. Võistkondlikus arvestuses pälvis rändkarika Jõgeva Kabeklubi I (Uutma, Plakk, Eerma, Siimer) 50 punktiga, järgnesid Jezupa 49 ja Jekabpils 46 punktiga.

Jõgeva Kabeklubi II võistkond oli 39 punktiga 8. Välkturniiri võitis 19 punktiga 22-st Ivars Vidrins. Uno Plakk ja Arno Uutma olid 17 punktiga 2. ja 3., Kaljo Siimer 12 punktiga 8. Individuaalne järjestus selgitati kahe turniiri punktide summeerimisel ja nii tuli võitjaks Arno Uutma Ivars Vidrinsi ees, mõlemal 32 punkti. Uno Plakk oli 29 punktiga 3. ja Kaljo Siimer 23 punktiga 8.


Turniir oli hästi korraldatud ja ka meid vastu võttes pingutati maksimaalselt. Läti kabetajad on arvukalt osalenud Jõgeva rahvusvahelistel turniiridel.

Täname ka Jõgeva linnavalitsust, kes meie edukat võistlussõitu toetas.

JÕGEVA KABEKLUBI

blog comments powered by Disqus