Jõgeva kabetajad mängisid vallavanema ja kabeföderatsiooni presidendi nurka

Pühapäeval oli Jõgeva linna kohvikutepäeval võimalus osaleda esmakordselt Eestis kabe paarissimultaanil 64-ruuduses kabes, mille andsid Jõgeva vallavanem Tiit Lääne ja maailma kabeföderatsiooni president Janek Mäggi. 14 partiist kogusid nad ühe võidu ja neli viiki.


„Jõgeva on tuntud mitte ainult tugeva kabeklubi, vaid ka väga tugevate mängijate poolest,“ kinnitas maailma kabeföderatsiooni (FMJD) president Janek Mäggi.

Kabetajatel tihe võistluskalender

„Tähtis on see, et ka väikesed kohad oleks kabemaastikul esindatud. Ei piisa ainult üksikutest tugevatest klubidest, vaid võimalus saada heal tasemel treeninguid peaks olema igal huvilisel. Tähtis on tekitada ka noortes huvi selle ala vastu ja anda võimalus areneda.
„Eesti ja ka Jõgeva kabel läheb väga hästi. Tänanegi mäng näitas, et vastased olid väga tugevad ja motiveeritud. Kabe on ju selline mäng, milles saab väga heas vormis püsida ja häid tulemusi saavutada ka kõrges vanuses,“ tõdeb Mäggi.
Varasemate võistluste eeskujulik korraldus andis Jõgeva Kabeklubile sellel aastal võimaluse korraldada Euroopa meistrivõistlused 64-ruuduses kabes, mis nüüd kahjuks küll koroona tõttu ära jäi. Suure tõenäosusega on see võimalus tulemas 2021. aastal.
2009. aastal asutati Uno Plaki algatusel Jõgeva Kabeklubi, sellest ajast alates on olnud suhteliselt tihe võistluskalender. Igal aastal korraldatakse 15–20 võistlust.
Traditsiooniliseks on saanud Pargikabe, seeriavõistluse etapid, samuti rahvusvaheline kabeturniir, mis eelneval kahel aastal oli ka maailmakarikavõistluse etapiks. Korraldatud on ka Eesti täiskasvanute ja seenioride meistrivõistlusi, samuti kõik Jõgevamaa meistrivõistlused.

Võimekad noored kasvandikud

Jõgeva Kabeklubil on kaks väga võimekat noort kasvandikku – õed Merilii ja Triinu Jalg, kes on omas vanuseklassis Eesti parimad noored ja võitnud palju meistritiitleid. Meriliil on esikohad ka täiskasvanute arvestuses ning Triinul mitmed medalid rahvusvahelistelt tiitlivõistlustelt. Õdede treener on Eesti ainus 64-r kabe suurmeister Arno Uutma, kes valiti ka 2019. aastal Jõgevamaa parimaks treeneriks.
Eelmisel aastal ühines Jõgeva Kabeklubiga ka 12-aastane Keir-Christian Sugul, keda juhendab Algo Laidvee. Keiril on väga suured ambitsioonid ja ehk saab klubi talle abiks olla.
Väga tublid on ka Jõgevamaa seeniorkabetajad, kes on võistkondlikult võinud Eesti seenioride meistrivõistlustel esikoha alates 2016. aastast.
2019. aastal andis Eesti Olümpiakomitee auhinnagalal „Spordiaasta tähed 2019“ esmakordselt välja autasud, tunnustamaks parimaid spordiklubisid üle Eesti. Jõgevamaa parima tunnustuse teenis Jõgeva Kabeklubi.

ULVI TAMM

blog comments powered by Disqus