Jõgeva kabetajad Eesti meistriks

Rakveres peeti meeste 72. ja naiste 64. Eesti meistrivõistlused Vene kabes. Mõlemad meistritiitlid võitsid Jõgeva kabeklubi esindajad, meestest Arno Uutma ja naistest Merilii Jalg.


Meestest alustas võistlust 18 kabetajat, kuid viirus niitis kaks osalejat maha ning lõpuni võistles 16 mängijat. Jõgeva kabeklubi oli esindatud viie võistlejaga. Mängiti kaheksa vooru Šveitsi süsteemis.
Järjekordne meistrikuld läks suurmeister Arno Uutmale, kes kogus 13 punkti 16-st. Tema esikohta ei vääranud ka kiirviik Urmas Väärtnõuga, mille Uutma tegi põhjusel, et jõuda Jõgevamaa kultuuri, spordi- ja tervisedendajate tänuõhtule Mustveesse, kus ta pärjati 2019. aasta Jõgevamaa parimaks treeneriks.
Teise koha sai 11 punktiga Andrus Tull (Järvamaa kabeklubi), kes edestas sama punktide arvu juures koefitsendiga Argo Unnukit. Jõgeva kabeklubist kogusid 9 punkti Algo Laidvee ja Uno Plakk, saades vastavalt 7. ning 8. koha, kusjuures Laidvee oli veel enne viimast vooru medalikonkurentsis.
Naiste turniiril oli osavõtjaid küll ainult viis, kuid kohal olid kõik Eesti tugevaimad. Meistritiitli võitis üle kahe aasta taas Merilii Jalg, kes edestas punktiga suurmeister Kaari Vainoneni. Kolmas oli mullune meister Piret Viirma (Järvamaa kabeklubi). Triinu Jalg lõpetas seekord viiendana.

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus