Jõgeva Jõuluvana kohtus Rõuge kultuurirahvaga

Teisipäeval külastasid Jõgeva Kultuurikeskust Võrumaal asuva Rõuge Rahvamaja töötajad ja isetegevuslased. 35liikmeline delegatsioon Võrumaalt kohtus ka selles hoones resideeruva Jõuluvanaga.

Rõuge Rahvamaja juhataja Riina Köötsi sõnul on nende kultuurirahvas igal suvel käinud ekskursioonidel Eestimaa looduslikult kaunites ja kultuuriloolistes paikades. “Seekordsel reisil otsustasime külastada  ka Jõgeva Kultuurikeskust ja muu hulgas seal paiknevat Jõuluvana tuba. Jõuluvana oli meile katnud kohvi- ja kringlilaua. Vestlus temaga möödus igati südamlikult. On igati meeldiv üllatus, et Jõgeval võtab Jõuluvana vastu mitte ainult jõulude perioodil vaid aastaringi. Usun, et turismiprojekt Jõgeva kui Eestimaa külmapoolus ja Jõuluvana kodulinn on sellele paigale igati kuulsust toonud. Jõgeva on leidnud enda jaoks atraktiivse väljundi, ” märkis ta.

Rõugelased tutvusid ka Jõgeva Kultuurikeskuse igapäevatööga. Kultuuriasutuse juhataja Airi Rütter korraldas neile  ka ekskursiooni Kassinurme mägedesse, kus viidi läbi loitsimistseremoonia ja uudistati muistsete eestlaste linnuse fragmenti.

Airi Rütter märkis, et on igati tore, et Lõuna-Eestist Jõgeva ja selle ümbruse vastu tõsist huvi tuntakse. “Hea oli neid kuulda ka Võru murret rääkimas. Võimalik, et tulevikus tekivad ka Jõgeva ja Rõuge kultuurirahva vahel püsivamad koostöösuhted,” lausus ta.

Airi Rütteri sõnul on võimalik kogu aasta kultuurikeskuses Jõuluvanaga kohtuda teistelgi asjahuvilisel. “Sellest soovist tuleb aga meie administraatorile varakult ette teatada.”

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus