Jõgeva jõulujooksu võitsid Raivo Alla ja Kaisa Kukk

Pühapäeval Jõgeval toimunud esimese heategevusliku jõulujooksu kiireim oli pealinlane Raivo Alla, naistest võitis esikoha Jõgevalt pärit Kaisa Kukk. Kokku sai lõpuaja kirja üheksakümmend viis jooksjat, raja läbis ka kümmekond kepikõnniharrastajat.


Ilmateadetes lubatud lörts ja vihmasadu üleeile õnneks Jõgeva ümbrusse ei jõudnud ning jõulujooksu starti tulnud said Jõgeva linna tänavatel ja valla teedel kulgenud kümnekilomeetrise raja läbida praeguse aastaaja kohta lausa ideaalsetes tingimustes. 

Võitjale rada meeldis

Esimene kilomeeter Virtuse spordihoone juurest Jõgeva kesklinna venitas jooksjaterivi pikaks ning tempot tegid mehed, kes ka lõpuni paremate seas suutsid püsida. Tänavu Sparta Spordiseltsi meeskonna koosseisus ekideni Eesti meistrivõistlustel hõbemedali võitnud ja 10 000 meetri jooksus viienda koha saanud Raivo Allale järgnesid kevadel teise Jõgeva rahvajooksu võitnud ning suvel U23 vanuseklassi Eesti meistrivõistlustel 5000 meetri distantsil esikoha saanud Dmitri Aristov ja samadel võistlustel 3000 meetri takistusjooksus võidutsenud Karl Mäe.

“Kui kuulsin, et ka Aristov tuleb siia jooksma, siis mõtlesin, et jalga ei saa kindlasti päris sirgeks lasta,” lausus 33aastane Raivo Alla, kes tegi enda sõnul Jõgeval tugeva treeningvõistluse.  “Esimesed kolm kilomeetrit olimegi koos Aristovi ja Mäega, siis hakkasin kilomeeter kilomeetri haaval vaikselt eest ära minema. Kurvides vaatasin mõnikord ka tahapoole ja sain aru, et keegi enam lähemale ei tule, samas oli jooksjaid taga kogu aeg näha ja väga sörkima ei saanud hakata.”

Enamjaolt tasasel maastikul ja asfaltkattega teedel kulgenud rajal lõpetas Raivo Alla ajaga 31.52,5. “Jõgeva rada on väga kiire ning kui keegi soovib edaspidi korralikku kümne kilomeetri maanteejooksu aega, siis on võimalik see just siin joosta,” ütles võitja, kes parandas oma tänavust 10 km maanteejooksu tippmarki 12 sekundiga. “Mulle meeldis väga ka lõputõus, kus sai veel viimase pingutuse teha.”

Kaisa Kukk võitma ei tulnud

Teisena lõpetanud Karl Mäe kaotas võitjale 49 sekundiga, kolmandana üle lõpujoone tulnud Dmitri Aristov minuti ja üheksa sekundiga. Neljanda koha sai Taavi Tambur, esikuuiku lõpetasid Deniss Košelev ja Vjatšeslav Košelev.

Naistest oli ajaga 38.10,3 kiireim üldarvestuses kuueteistkümnenda koha saanud Kaisa Kukk (SK Treeningpartner), kes edestas teisena lõpetanud põltsamaalast Grete Tõnnet (EMÜ SK) minuti ja 44 sekundiga.

“Kuna hooaeg on läbi ja hetkel puhkan, siis ei tulnud ma starti võistlemismõttega,” lausus tänavu kolm maratoni läbinud ja oma tippmarki ligi 14 minuti võrra parandanud Kaisa Kukk, keda ajendas osalema jooksu heategevuslik eesmärk – laekunud osavõtutasudest annetavad korraldajad 50 protsenti sihtasutusele Jõgeva Haigla.

“Kuna olen Jõgevalt pärit, siis tulin ka austusest Viljar Vallimäe ja ProRunneri vastu, kes just siin sellise toreda jõulujooksu korraldasid. Sain pingevabalt joosta ning praegusel puhkeperioodil meeldis ka selline sile rada rohkem.”

Tänavu suvel juba kolmanda Universiaadi-stardi teinud Grete Tõnne jäi teise kohaga rahule, samuti ütles temagi  raja ja ilma kohta vaid kiidusõnu. “Kaisaga ei plaaninudki ma minna võidu jooksma, kuna mul oli alles hiljuti tõsine vigastus ning ma ei ole sellest veel täielikult paranenud,” rääkis Tõnne, kellel on spordi kõrval käsil ka magistriõppe lõpetamine maaülikoolis. “Läheb veel tükk aega, enne kui jõuan spordis sinna, kus ma varem olin. Trenni teen selle nimel, et isiklikku rekordit parandada, aga kahte asja korraga tehes miski ikkagi kannatab.”

Jooksust saab traditsioon

Raivo Alla sõnul on korraldajad leidnud jooksule väga sobiva toimumisaja. “Jõgeva jõulujooksul on kindlasti head perspektiivid,” lausus ta. “Ühtegi suuremat võistlust sel ajal ei ole, nädal hiljem on juba jõulud ja siis soovitakse rohkem perega koos olla.”

Peakorraldaja, MTÜ Spordiklubi ProRunner juhatuse liige Viljar Vallimäe jäi esimese jõulujooksuga rahule ning loodab, et sellest saab traditsioon. “Tundub, et inimestele jooks meeldis ja kõik sujus hästi, see aga ongi korraldajate jaoks kõige tähtsam,” lausus peakorraldaja vahetult pärast paremate autasustamist. “Meil on kindlasti huvi jõulujooksuga jätkata,” lisas Vallimäe, kes tänas kõiki abilisi ja toetajaid.

MATI ALEV

blog comments powered by Disqus