Jõgeva Jõulujooks tuleb tuntud headuses

Järgmise nädala pühapäeval viiendat korda toimuv Jõgeva Jõulujooks tuleb taas tuntud headuses. Veel enne suuremaid pidustusi saab viimased jooksu- ja kõnnisammud teha ning siis pühadele keskenduda.


Ettevalmistused Jõulujooksuks on peakorraldaja Viljar Vallimäe sõnul hästi läinud. Läinud aastal startis 109 jooksjat ja 22 kõndijat. Mida näitab tänavune aasta, on veel vara ennustada.

„Teeme asju, mida oleme varemgi teinud. Iga lõpetaja saab klaasist medali ning pärast suppi ja sauna. Ka rada on sama. Kes varem käinud, saab oma tulemust eelmise aastaga võrrelda. Kui rada kogu aeg muuta, kaob võrdlusmoment ära,“ ütles Vallimäe.

Ent ilmaolud on igal aastal see-eest erinevad olnud. „Ühel aastal oli täiesti sügis. Eelmine aasta oli vist esimene kord, kus oli natuke lund ka tee ääres näha. Üldiselt oleme pääsenud hästi, ei ole libedat ja lumist aega olnud,“ nentis korraldaja.

Enim peavad kaugemalt ja lähemalt tulnud spordisõbrad lugu just jooksust. „Viimasel ajal on võistlustel palju ka kepikõndijaid. Ma arvan, et tervisekõndi ei saa kindlasti ära jätta, see võimalus peab olemas olema. Aga üldiselt on jooksjaid alati rohkem,“ ütles Vallimäe.

Ilmast ei tasu end sellegi poolest heidutada lasta ja selle asemel tasub oma nimi siiski kirja panna. Sest eelregistreerimisel saab koha 15, kohapeal juba 20 euro eest. Eelregistreerimine lõpeb 12. detsembril.

Jooksu korraldamisele on õla alla pannud Jõgeva vald, Moreen, Olivia. Lisaks väiksemad koostööpartnerid, kes aitavad üritust auhindadega toetada.

KERTTU-KADI VANAMB

blog comments powered by Disqus