Jõgeva JJ-Street tantsijad puhastasid soditud seina

Jõgeva JJ-Street tantsijad pesid esmaspäeval Jõgeva põhikooli lasketiiru seinalt grafitit maha. Tegemist oli JJ-Street Baltic Sessioni Street Art Jamiga, mille käigus puhastati soditud seinad, et muuta meid ümbritsevat keskkonda ilusamaks.

Üleriigilise aktsiooniga tahtsid noored tõmmata tähelepanu erinevustele ebaseadusliku sodimise ja professionaalse seinakunsti vahel. Sel aastal oli seintepuhastusaktsioon laiem kui kunagi varem, sest paralleelselt Jõgevaga puhastati seinu ka Tallinnas, Tapal, Valgas, Sindis, Kuusalus ja Haapsalus.

Jõgeva puhastusaktsiooni eestvedaja Kaspar Pälli sõnul on oskuslikult tehtud pilti ilus vaadata, aga sodimine ei sümboliseeri midagi ja on lihtsalt kole.

JJ-Street tantsutrupi liige Maria käis enne aktsiooni Jõgeva linna läbi ning otsis pesemist vajavaid seinu. Tema sõnul oli sellised kohti päris palju ning kõike ühe aktsiooni käigus puhtaks pesta ei jõua. Näiteks hakkasid talle silma KEKi kortermajade soditud seinad ja teadetetulp. 

Oma linn saab ilusaks

Kaheksa noort tantsijat ei pidanud paljuks pärast koolipäeva pisut tööd teha. Tahame oma linna ilusamaks muuta,” ütlesid Maria ja Kaspar. “Siia on soditud kanepileht ja kutse selle legaliseerimiseks, see pole ilus ning sõnum ei sobi kooli juurde,” rääkis Kaspar ning jagas osalejatele kummikindaid, harju ning puhastusvahendit. Küürimist oli üksjagu.

Poole tunniga oli seinapilt tunduvalt heledamaks muutunud.  Päris olematuks sodimist teha ei saa, kuid tubli algus oli tehtud ning teistele noortele eeskujuks oldud. Kaspari sõnul võib vajadusel pärast festivaligi taas ämbrid ja harjad võtta ning seinte pesemisega jätkata.

Avalöök festivalinädalale

Kaspari hinnangul aktsiooni korraldamisega probleeme ei olnud, koolilt saadi luba ja linnavalitsus oli abiks puhastusvahendite ostmisel. Noorte arvates leiab Jõgevalt üsna palju tõelist kunsti. “Näiteks on rulapargis grafiti jaoks eraldi seinad ja kui sõita rongiga Tartu poole, siis on ka ühe koha peal näha ilusat seinamaali, kuigi see on juba üsna vana,” märkis Kaspar.

Seinte puhastamine oli avalöök JJ-Street Baltic Sessioni festivalinädalale, mis tipneb pühapäeval Nordea Kontserdimajas tänavakultuurifestivali finaalpäevaga.

MARGE TASUR

blog comments powered by Disqus