Jõgeva jalgpallurid võtsid kolmanda võidu järjest

Eesti meistrivõistluste III liiga lõuna piirkonnas alistas Jõgeva SK Tähe viimases voorus kohaliku rivaali Põltsamaa JK Spordi Jõgeval kindlalt 5:1. See oli Tähe meestele juba kolmas järjestikune võit ning hoiab nad veel kolmanda koha konkurentsis, kuna erinevalt teistest on jõgevlastel pidada veel üks kohtumine. Enne seda oli alistatud Järva-Jaani meeskond kodus lausa 11:1 ning võõrsil võeti kolm punkti Koerult seisuga 1:0.

Pühapäevase kohtumise eel oli Jõgeva meeskonnal mõningased probleemid ründeliini kokkusaamisega, sest päev varem oli noorteturniiril viga saanud Sten Juhanson. Siiski suudeti augud lappida ning põltsamaalaste vastu arvestatav meeskond välja panna. Mängu algus kujunes küllaltki võrdseks, kuid siiski suutsid külalised eduseisu haarata. Hea tsenderduse ning kaitsjate hetkelise peataoleku vormistas väravaks Põltsamaa meeskonna ründaja. Siiski ei möödunud kaua, kui suurepärase karistuslöögi saatis Spordi võrku standardolukordade meister Eduard Lehtmets. Tema karistuslöök tõi võidu ka Koeru vastu. Ning kohe peale viiki mindi kahe järgmise rünnakuga ka juhtima. Mõlemad väravad vormistas Kristjan Kuldmägi. Kuigi häid võimalusi oli veel mõlemal meeskonnal, lõppes esimene poolaeg seisuga 3:1. Teisel poolajal hakkas Põltsamaa rohkem suruma ning Jõgeva mängis peamiselt kontrarünnakutele, mis tõid ka edu. Oma kolmanda värava lõi Kuldmägi, kes viimases kolmes mängus on löönud 6 väravat. Poolaeg jätkus samas võtmes ning lõpu eel suutis veel ühest kontrarünnakust värava lüüa Mihkel Kukk. Lõppseis 5:1 ja üle mitme aasta võit liigamängus Põltsamaa üle.

III liiga võitjaks krooniti Türi Ganvix, kes teatavasti Jõgeval kaotas lausa 4:1. Teiseks tuli Viljandi Kodugaas, kes peab üleminekumänge II liigasse jõudmiseks. Kolmas koht on võimalik saada jõgeva meestel, kuna hetkel kolmandale Viljandi Liverpoolile kaotatakse 2 punktiga, kuid peetud on üks mäng Viljandist vähem. Viimane mäng toimub võõrsil Tartu SK 10 meeskonnaga. Tegemist on varem ära jäetud kohtumisega, millele ei ilmunud kohtunikku. Lähemalt saab III liiga tulemusi uurida http://jalgpall.struktuur.ee/2305 .

AARNE SULG

blog comments powered by Disqus