Jõgeva jalgpallurid jäid Põltsamaale alla

Pühapäeval tuli Jõgeva SK Noorus 96 palluritel vastu võtta valus kaotus EMV III liiga lõuna tsoonis, jäädes võõrsil alla kohalikule maakonnarivaalile Põltsamaa Spordile.

Mängu esimene poolaeg kulges enamasti Jõgeva meeste taktikepi all, kes ei suutnud mitmeid häid võimalusi väravaks realiseerida. Omad variandid juhtima minna olid ka Põltsamaal, kuid ka need jäid kasutamata. Poolaja lõpu eel eemaldas kohtunik mängija takistamise eest jõgevlaste paremkaitsja Jaanus Allase – otsus, mille üle vaidlesid mängijad veel pärast mängu. Veale järgnenud karistuslöögist ei suutnud aga põltsamaalased midagi ohtlikku korraldada ning poolajale mindi seisuga 0:0.

Teisel poolajal hakkasid aga enamuses mänginud Spordi mängijad initsiatiivi haarama ning tekitasid mitmeid ohtlikke olukordi. Oma esimese tabamuse sai kodumeeskond kirja, kui realiseeriti nurgalöögi järgne olukord. Jõgeva meestel oli võimalus seisu parandada, kui äärest läks läbi Eigo Loorius, kuid Põltsamaa väravavaht suutis ohtliku löögi tõrjuda. Ning siis oli taaskord ohtlik võimalus Põltsamaa Spordil. Tundus, et nende mängija oli kaugel suluseisus, kuid kohtunik nii ei arvanud ning Nooruse väravavahiga silmitsi olnud Põltsamaa ründaja ei eksinud, tehes seisuks 2:0. Pärast seda tekkis jõgevlastel taas hea võimalus kaotusseisu vähendamiseks, kui äärest läks läbi Mario Tikerberi, kes suutis teele saata ka löögi, mis puhastati alles väravajoonelt. Seda tehes põrkas ta õnnetult kokku vastaste väravavahiga ning sai ise vigastada. Kuigi mõlema meeskonna mängijad olid veendunud, et kohtunik annab selle hooletu sissetormamise eest kodumeeskonna väravavahile punase kaardi, seda siiski ei juhtunud. Sellega oli mängu saatus otsustatud. Et vigastatud Tikerberi asemel Noorus 96-l enam vahetust ei olnud, mängiti edasi üheksakesi ning väsinud jõgevlastele löödi juurde veel kaks väravat – lõppseisuks 4:0

Jõgeva eest käisid platsil Ivo Lepik, Jaanus Allas, Eigo Loorius, Rainer Võsaste, Aarne Sulg, Taavi Veersalu, Eduard Lehtmets, Priit Jõeäär, Kristjan Kuldmägi, Nikolai Roop ning Mario Tikerberi. Vahetusest sekkusid Rainer Onopa ja Vladimir Ingver.

Järgmise mängu peab Jõgeva SK Noorus 96 Jõgeva linna staadionil pühapäeval kell 12.00, kui võõrustatakse seni kõik mängud kaotanud FCF Järva-Jaanit. Pealtvaatajate toetus on vägagi oodatud. Liigatabelis Jõgeva meeskond pärast kaotust ei langenud ning edestab ikka TÜ Faunat ning Järva-Jaanit, mis tagab kümnenda koha.